نوشهر آدینه

11 آبان 1393 | کد خبر: 4351 | موضوع: اخبار, اخبار امام جمعه, اخبار برگزیده


امام جمعه نوشهر:عزاداری برای امام حسین(ع) در دل جوانان ایجاد شور و شوق می کند

امام جمعه نوشهر در جمع کارکنان و کارمندان فرودگاه نوشهر با اشاره به اهداف قیام امام حسین (ع) گفت : یکی از مهم ترین اهداف قیام امام حسین(ع) احیای امر به معروف و نهى از منكر بود.IMG_0410

به گزارش نوشهر آدینه امام جمعه نوشهر در این مراسم با اشاره به هفته اول محرم و دهه عاشورا به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید قبل عمل به آن مراحل امر به معروف را یاد گیرند.
حجت الاسلام مشایخ امر به معروف در دل و امربه معرف با چهره را اولین و دومین مرحله این فریضه الهی دانست و افزود: امر به معروف لسانی سومین مرحله است که باید با کلامی نرم ، دوستی و نصیحت انجام بگیرد و از دچار شدن گناه جدا دوری کرد.
ایشان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه هدف برگزاری مراسم عزاداری برای آشنایی هرچه بهتر مردم با اهداف قیام امام حسین (ع) است اذعان داشت: از فواید برگزاری این مراسمات این است که کسانی که با این مسائل ارتباط ندارند در ایام محرم با حضور در این مراسمات با اهداف اسلام و امام حسین (ع) آشنا می شوند.
وی در پایان با اشاره به اینکه این مراسمات در دل جوانان شور و شوق به وجود می آورد گفت: باید مراقبت کرد این شور و شوق هموار با شعور همراه باشد.