• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

  • خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

    خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

  • این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

    این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود: یکی از مهم ترین اقدامات دولت دراین حوزه جلوگیری از واردات کالاهایی است که مشابه آن در کشور وجود دارد .
وی اظهارداشت : نکته دیگر آنکه دولت باید بسترهای لازم را نسبت به جلوگیری از خام فروشی فراهم سازد ، برای این که خام فروشی نفت و محصولات معدنی به کشور از لحاظ اقتصادی لطمه وارد می کند .
امام جمعه نوشهر گفت : شیوه دیگری که دولت باید برای دستیابی به آثار سودمند و مزیت های فراوان شعار سال رهبری به عنوان خط مشی سیاست های کاریش قرار دهد ، این است که از مدیران توانمند دارای روحیه انقلابی بهره بگیرد.
مشایخ افزود : تسهیلات مورد نیاز ارزان قیمت با هدف تامین امنیت شغلی کارگران از نکات دیگری است که دولت باید با همراهی ملت برای عملیاتی شدن شعار رهبری در دستورکارش قراردهد.
وی تاکید کرد : البته ملت نیز وظایفی دارد و آن اینکه از خرید و مصرف کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد دوری کند و چنین اتفاقی در حقیقت جز با فرهنگ سازی به شیوه دیگری نتیجه نمی دهد.
امام جمعه نوشهر گفت : هم اینک باید به نحوی در سطوح کلان کشور برنامه ریزی شود که روحیه کار جوانان بدون اتکای به دولت سعی کنند بیشتر در بخش های کشاورزی فعالیت داشته باشند نه آنکه با دریافت مدرک دانشگاهی از فعالیت دراین بخش ها دوری کنند.
مشایخ ابراز امیدواری کرد که با افزایش کیفیت محصولات داخلی و درپی آن کاهش هزینه های تولید بتوان زمینه را برای تامین معیشت و رفاه بیشتر مردم فراهم کرد .
خبرنگار: شهاب رویانیان