• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ای ازخطبه های نمازجمعه شهرستان نوشهر -21شهریور 1393

گزیده ای از خطبه های نمزجمعه شهرستان نوشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمود مشایخ-1393/06/21
خطبه اول: ادامه شرح دعای عرفه-از آثار تقوا توکل برخداوند است
امام حسین علیه السلام در ادامه دعای عرفه به خداوند عرض می کند: خدایا ، مرا به غیر خود وامگذار.( از آثار تقوا این است که انسان فقط به خدا توکل نماید). خدایا اگر مرا به غیرخودت واگذاری آن غیر کیست؟اگر فامیل باشد ، وقتی دید عُرضه ندارم مرا فامیل نمیداند.اگر عُرضه داشته باشم به من حسودی می کند.( برادران یوسف از حسودی او را کتک زدند و در چاه انداختند.) اگر غیر فامیل باشد، بیگانه است، مرا تحویل نمی گیردو اخم میکند وعبوس میشود.( اگر مرا به خودم واگذاری نابود میشوم. ام سلمه گفت: شبی پیامبر رادیدم دست را بلند کرده و با چشم گریان می گوید: خدایا مرالحظه ای به خودم وامگذار. ام سلمه گریه افتاد. پیامبر فرمود چرا گریه می کنی؟ گفت :وقتی شما اینطور گریه میکنی ، ما باید چه کنیم. فرمود:یونس پیامبر یک چشم برهم زدن به حال خودش واگذاشته شد، به آنهمه مصیبت وبلا دچار شد.)
خدایا اگر آن غیر ،استعمارگر باشد ،و مرا به استضعاف و استثمار می کشاند.( امروز می بینیم چگونه استکباردولتهای ضعیف را مثل موم در دست خود می چرخاند).بنابراین بهتراز خدا کسی نیست ، به او توکل کن. هرکس به خدا توکل کند، خدا او را کافی است. (طلاق- 3)
به خون دیده نوشتیم بر در و دیوار که چشم لطف ز ابنای روزگار مدار
مگیر انس در جهان به غیر خدا بگیر اگر بتوانی ز خویش نیز کنار
فریب نرمی ابنای روزگار مخور که هست نرمی ایشان به رنگ نرمی مار
همیشه در پی آزار یکدیگر باشند حسدنموده شعار و نفاق کرده دثار
خطبه دوم : مناسبتها و رویدادهای هفته
1- چندی پیش مقام معظم رهبری برای یک جراحی معمولی به بیمارستان رفت .بحمدا… عمل با موفقیت انجام گرفت و بهبودی نیز حاصل شد. مردم همه در مساجد و اجتماعات برای سلامتی ایشان دعا کردند. این نشانه پیوند مردم و ولایت فقیه است. جمع زیادی از مسئولین داخلی و خارجی و علماء ومراجع به عیادتش رفتند.این به معنی تملق نیست بلکه نشانه اهمیت و جایگاه وجود چنین شخصیت بزرگوار جهانی است. دشمن از روی عداوت آرزو ی خود را به صورت یک خبر ناگوار پخش می کند. آرزو دارد ولی فقیه نباشد. در سال 1385 که حضرت آقا در مراسمی در تلویزیون ظاهر نشد، شایعه کردندکه از دنیا رفت. به کوری چشم دشمنان حال رهبر انقلاب خوب است.
تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد وجود نازکت آزرده ی گزند مباد
سلامت همه آفاق در سلامت توست به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد
2- همایش بین المللی علمای اسلام درحمایت از مقاومت فلسطین در تهران با حضورجمعی از اندیشمندان و علمای سوریه ،لبنان ،ترکیه ، پاکستان، آذربایجان،تاجیکستان و… برگزارشد.جنبش مقاومت هم محصول ولایت فقیه است. وقتی می دیدند رهبری مقتدر و آگاه پشتیبان شان است و راه را نشان می دهد، منسجم شدند وبا ایستادگی بر دشمن پیروز شدند. از این رو دشمن به ستون خیمه اسلام که ولایت فقیه است حمله می کند. هدف دشمن سقوط نظام اسلامی و مقاومت در کل جهان اسلام است.
3- آمریکا می گویدبرای مبارزه با تروریستهای داعش با حضورکشورهای شورای همکاری خلیج فارس مصر ، اردن وترکیه ائتلاف جهانی تشکیل می دهیم. برای مردم جهان این سوال پیش می آید که این گروه داعش از کجا به وجود آمد؟ داعش نتیجه دخالت چهارساله در سوریه است. از ایران در آن اجلاس دعوت نکردند. زیرا می ترسند ایران واقعیت را بر ملا کرده و مشتشان را وا کند ، می ترسند قدرت ایران درجهان برجسته تر شود. خدا را شکر که خداوند ظالمین را به هم درگیر ومشغول کرد. آمریکا می خواهد با این بهانه سوریه و عراق را اشغال نظامی کند، و الاّ همه می دانند داعش را خودشان به وجود آوردند.
4- 25 و 26 شهریور سالروز کشتار مردم بی دفاع و اواره فلسطین در اردوگاههای صبرا و شتیلا توسط صهیونیستهای جنایتکار در 32 سال قبل است .شما امروز در جنگ 51 روزه علیه غزه دیدید که صهیونیستهای کودک کش مرتکب چه جنایاتی شدند.این کار همیشگی شان است. نیش عقرب نه از ره کین است اقتضای طبیعتش این است
لذا امام (ره)فرمود باید محو شود.
دوتذکر
1- برخی از سازمانهای دولتی قسمتی از کارهای خودرا به پیمانکاران خصوصی واگذار می کنند وآنها نیز اکثراً از شهرهای دیگر هستند و کارگرها را نیز از جای دیگر می آورند. در حالیکه کارگران فراوانی در منطقه هست . این پیمانکاران باید تفهیم شوند که از نیروهای منطقه استفاده کنند تا اینها بیکار و سرگردان نمانند.
2- توریستهای زیادی از جمله عراق به این منطقه می آیند و افرادی آنها را به جای هتل به ویلاهای شخصی می برند. در نتیجه قابل کنترل نیستند. اگر در میانشان جاسوس یا تروریست باشد و خطری پیدا شود، چه کسی جوابگوست؟ حتی برخی برای آنها بساط شهوترانی فراهم می کنند که گاهی دستگیر شدند.این نوع دلالی خیلی بد است. شایسته نیست برای درآمد مادی بیشتر دست به چنین کارهایی بزنیم.