• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ای ازخطبه های نمازجمعه شهرستان نوشهر-مورخ 28 آذر 93

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرستان نوشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمودمشایخ- 28/9/93
خطبه اول : وظائف ما در برابر معصومین(ع) چیست؟
روزهای پایانی ماه صفر و ایام سوگواری رحلت جانسوز پیامبر اعظم ، امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام است. تسلیت عرض می کنم. ما در مقابل این سه بزرگوار و سایر ائمه(ع)حداقل سه وظیفه داریم :
1-مودت و دوستی؛ در روایت آمده هرکس هرچیزی را دوست داشته باشد، با همان محشور می شود.و نیز گفته اند: کسیکه با حُب آل محمد (ص) بمیرد ، شهید مُرده است.پیامبر(ص) به امام علی علیه السلام فرمودند:هرکس تو را دوست بدارد ، مرا دوست دارد. هرکس مرا دوست بدارد، خدا را دوست دارد. سعی کنیم به علاقه خود به این خاندان بیفزاییم.
2-معرفت و شناخت ؛ چرا باید پیامبر و اهل بیت را بشناسیم؟ زیرا این خاندان اسوه و الگو هستند. بشناسیم تا تبعیت کنیم. چگونه بشناسیم ؟ شخصیت ، خُلق و خو، سیره و مقامشان را بشناسیم. اگرچه شناخت کامل آنها برای ما میسر نیست ، اما تلاش نماییم به اندزه درک وفهم خویش آنها را بشناسیم.
3-اطاعت و تبعیت ؛ای مومنین از خدا ورسولش اطاعت کنید.(نساء59)دنباله رو آنها باشیم. چگونه زندگی می کردند؟ زندگی خود را با آنها تطبیق دهیم. آنها اهل انفاق بودند،به مکه ومسجد می رفتند.ماهم باید اهل مسجدو زیارت باشیم. به زیارتشان برویم. با وقار و احترام زیارت کنیم. قفل بستن ،پارچه و نخ بستن به ضریح بدعت است.دادزدن وجیغ کشیدن در کنار ضریح دور از شأن و جایگاه شیعه است. از این اعمال بپرهیزیم.
خطبه دوم : مناسبتها و روی دادهای هفته
1-مهمترین رویداد، ایام سوگواری دهه آخر صفر است. از یکسو اربعین با آن مصیبتهای سخت کربلا،ازسویی اسارت و رنجهای اسیران ،رحلت پیامبر و شهادت امام حسن مجتبی علیها السلام در 28 صفر و شهادت امام رضا علیه السلام در پایان این ماه.
در اربعین امسال حدود 20میلیون جمعیت عاشق در کربلا حضور یافتند. این جمعیت عظیم یک همایش و رژه ی کوبنده علیه تکفیریها و سیلی محکمی به صورت همه تروریستها زدند،پیام این تجمع ،پیام صلح بود برای جهانیان و برای مردم عراق پیام داد که شما در جنگ با تکفیریها و داعش تنها نیستید. با تأسف در رسانه های دنیا از این همایش عظیم و عبرت آموز خبری پخش نشد.
یک مجرم فراری به استرالیا پناهنده شد و در آنجا غلطی مرتکب شد. رسانه های خارجی گوش فلک را کَر کردند. دولت ایران پیش از این از استرالیا خواست این مجرم را برگرداند. دولت استرالیا قبول نکرد .حالا دامن گیر خودشان شد.
2- 27 صفر روز وقف است. اهل وقف باشید . به نفع دنیا و آخرت شماست.
3- از مسایل مهم ، سقوط قیمت نفت است. هم بحث اقتصادی دارد، هم سیاسی. کشورهای تولید کننده نفت حدود 40 درصد متضررند. آمریکا و عربستان برای ضربه زدن به ایران وروسیه تولید را زیاد و قیمت را پایین آورده اند.ما بایدوابستگی خود را به نفت کم کنیم تا نجات یابیم.
اقرار آمریکا به شکست در مقابل کوبا
اوباما اعلام کرد 53 سال تحریم علیه کوبا نتیجه نداد.لذالغو تحریم را پیشنهاد کرد. کوبا مقابل انواع فشارهر و تحریمهای آمریکا ایستادگی کرد . کوبا با جمعیت کم وکشور کوچک جزیره ای توانست با مقاومت نتیجه بگیرد. ما که جمعیت زیاد و امکانات فراوان ، اسلام ناب داریم، قطعاً پیروز خواهیم شد.این وعده الهی و یک واقعیت است.