• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ای ازخطبه های نماز جمعه شهرستان نوشهر- مورخ 7شهریور93

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرستان نوشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین مشایخ-مورخ 7شهریور93

خطبه اول
چهار چیز وسیله نجات است
خداوند تبارک وتعالی در سوره مائده آیه 35 چهار چیز را وسیله نجات انسانها ذکر کرده است(1- ایمان 2- تقوا 3-شفاعت 4-جهاد وفداکاری در راه خدا)در روایات وسیله به امام تفسیر شده .آنها ریسمان محکم الهی هستند به آنها چنگ بزنید تا خداوند شما را نجات دهد.جهاد در راه خدا نیز وسیله سعادت است .تا که از خود نگذری از دیگران نتوان گذشت .
ماه ذیقعده یکی از ماههای حرام است ومقدمه ماه ذیحجه است.ذیقعده را ماه امام رضا(ع)می نامند زیرا آغازش ولادت خواهرش فاطمه معصومه،پایانش شهدات فرزندش امام جواد ،یازدهم ماه ولادت با سعادت خودشان و23این ماه روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع)است.دهه نخست این ماه را دهه کرامت نام نهادند .صفت کرامت صفت برجسته ای است ،با خود نجابت،شرافت،حسن خلق،مروت و فضیلت به همراه دارد.
امام صادق (ع)فرمودند:سه چیز دلیل بر کریم بودن شخص است ، 1-حسن الخلق 2-کظم الغیض(تسلط بر خشم وغضب) 3-غض الطرف یعنی چشم پوشی.در کنار توکل به خدا وتعهد با مردم باید به اهل بیت توسل داشت .
ائمه خورشید وچشمه کرامتند وگره گشا در حیات وممات
امام صادق(ع)فرمودند:شیعیان با شفاعت دخترم معصومه به بهشت می روند.آنقدر که به زیارت حضرت معصومه سفارش شده به زیارت هیچیک از امام زادگان نشده ،تنها امام زاده ای است که زیارت نامه اش از امام معصوم است.الگوی خوبی است برای دختران ما.ستارگان سینما نمی توانند الگوی زنان ما باشند .حضرت زینب وحضرت معصومه (س) را بشناسید،شیوه زندگی واخلاق آنها شما را به سعادت دنیا وآخرت می رساند.
بی بی معصومه چراغ هدایت ونجات
سالها پیش از انقلاب جمعی از یکی از شهرهای دور به قصد زیارت بی بی معصومه در فصل زمستان به طرف قم راه افتادند.نزدیکی های قم که رسیدند شب شد وبرف سنگینی باریده بود، راه را گم کردند.به بی بی متوسل شدند .یکی از خدام می گوید تازه به خواب رفته بودم که بی بی به خوابم آمد وفرمود برخیز چراغ گلدسته ها را روشن کن .برخواستم دیدم زود است ،دوباره خوابیدم .بار دیگر به تندی فرمودند:مگر نگفتم چراغ گلدسته را روشن کن! برخواستم وچراغها را روشن کردم .فردا به چند نفر از زوار برخوردم که به همدیگر می گفتند لطف بی بی شامل حال ما شد چراغهای گلدسته ها راه رابه ما نشان داد فهمیدم سرّ خواب چه بود.
خطبه دوم
مناسبتها ورویدادهای هفته
1-از مهمترین مناسبتهای هفته ،دهه کرامت وهفته دولت است.یاد وخاطره شهیدان رجایی وباهنر را گرامی می داریم .هفته دولت فرصتی است تا مسئولین اهداف وبرنامه ها وعملکرد را به رهبر ومردم گزارش دهند.
امسال هفته دولت به نام آرامش وامید نامگذاری شده.آرامش در تمام زمینه ها .راز تغییر دولتها ایجاد نشاط وامید در مردم است .با تغییر دولت سیاست نظام عوض نمی شود،شیوه عوض می شود.
مردم باید در رفع مشکلات به مسئولات اعتماد کنند .
همه مردم می خواهند که دولت در چارچوب قانون وبا حفظ حقوق عمومی ،تحریمهای ظالمانه را بردارد.
از جمله کارهای شیرین وارزشمند دولت ،طرح تحول نظام سلامت است ،آنهم با وجود تحریمهای همه جانبه .
امیدواریم که استمرار داشته باشد.
توصیه های 15گانه رهبر به دولت
مقام معظم رهبری دردیدار رئیس جمهور و وزراء، راهکارهای مهمی در 15 بند ارائه نمودند از جمله:
1-از حاشیه سازی بپرهیزید.
2-از دو قطبی کردن جامعه دوری کنید.
3-در انتقاد از اقدامات دولتهای گذشته ،انصاف را رعایت نمائید.
4-فتنه یک خط قرمز است .وزرا به تعهدشان پایبند باشند.
5-در قبال مسائل منطقه وبین المللی موضع گیری صریح وشفاف داشته باشید مثل غزه
مردم غزه در این جنگ اخیر 7هفته مقاومت کردند ،علی رغم خیانت عربها ،با مقاومت پیروز شدند.
2-دهم شهریور روز تشکیل قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء است .این ایام پهباد جاسوسی صهیونیستها توسط همین پدافند سرنگون شد تشکر داریم متاسفانه این پهباد ازیکی از کشورهای عرب همسایه پریده بود.این نشانه خیانت برمسلمانان وخدمت به صهیونیستهاست.
صهیونیستها از توانمندی ما،سخت نگران هستند.ما اگر ضعیف باشیم ما را نابود می کنند پس ما باید مقتدر وتوانمند باشیم تا بتوانیم از خود دفاع کنیم.این امر برای ما حیاتی است.