• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه شهرستان نوشهر – مورخ 6 تیر 93

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه شهرستان نوشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین مشایخ – 93/4/6

خطبه اول :

ماه رمضان سرشار از فرصتهای معنوی

ماه مبارک رمضان ماه تقوا و ماه رحمت است. فرصت معنوی فوق العاده ای برای همه ماست . نفس کشیدن در آن عبادت است، شب قدرش فرصت روی فرصت است. آیت ا…مظاهری فرمودند: برای استفاده از این ماه 4کار را انجام دهید. 1-پرهیز از غذای حرام وشبهه ناک.(البته در طول عمر باید از غذای حرام دوری کرد.باغذای حرام دعابه اجابت نمی رسد). اگر نمی توانید در آمد خود را برای همیشه حلال و پاک کنید، اگر توفیق خمس دادن را ندارید، لااقل برای یک ماه مبلغی را جدا وخمس آن را بدهید ومصرف کنید.کسب حلال مشکل ولی امری لازم است. نمی شود با مال حرام عاقبت به خیر شد. 2- ارتباط با خدا از طریق نماز جماعت ، قرآن ودعا. تاکید اسلام است که مساجد در وقت نماز مملو از جمعیت باشد. اَقیمو اَلصلّوۀ یعنی نماز را زنده نگه دارید.منظور از اقامه، همان نماز جماعت است. وقت نماز همه جا باید تعطیل و مساجد پر از جمعیت باشد. شلوغ بودن خیابانها و مراکز تفریحی و خلوت بودن مسجد هنگام نماز ننگ است.لااقل در ماه رمضان جبران کنید و حضوری جدی در مساجد داشته باشید.
3-رسیدگی به دیگران. برای پرواز به آسمان سعادت دو بال لازم است؛ارتباط با خدا و ارتباط با مردم. و آتو اَلزَکاۀ ،همه باید کمک کنند ، از تشریفات کم کنید.به فقراومستمندان کمک کنید.اختلاف طبقاتی خیلی زیاد شده ،اگر شکم گرسنه ای را سیرکنید، خدا وعده داده عاقبت به خیر شوید.
4-اجتناب از معاصی. چشم ، گوش و زبان خود را حفظ کنید. تهمت نزنید ، غیبت نکنید.بدحجابی و بی بندوباریها زنگ خطر است. ماهواره امروزه وسیله ای شده خانمان برانداز.ماه رمضان بایدمقدمه ای باشد برای رفع فساد اخلاقی و مالی .این فسادهای علنی ، این بدحجابی و بی بندوباری زنگ خطر است و از مصادیق فساد اخلاق است.کشور اسلامی مقتدر اندلس (اسپانیا) با همین فسادها و انحرافها متلاشی شد.قرآن فرمود مریض و مسافر روزه نگیرد، بعداً قضاکند ، ولی حق تظاهر به روزه خواری ندارد. از مشکلات امروز ما همین است.قدیم مردم می گفتند سفر تعطیل ،ثواب روزه ماه رمضان از دست نرود. اما حالا این تقیّد نیست.سفر حرام نیست ، ولی تظاهر به روزه خواری حرام است.رستورانهای داخل شهر حق ندارند باز باشند.هیچ مسئولی حق ندارد به آنها مجوز بدهد. اگر رستورانها باز ، روزه خواری آزاد ، بد حجابی آزاد ،پلاژ و ساحل آزاد، ربا خواری آزاد،فسق و فجور آزاد و امر به معروف تعطیل ،از اسلام و انسانیت چه می ماند؟ اینها آزادی نیست ، حیوانیت است.

خطبه دوم:

روی دادها ومناسبتهای هفته

1- در 6تیر سال 60به جان مقام معظم رهبری سوءقصد شد. آن روز ایشان نماینده مجلس ، امام جمعه تهران و نماینده امام در وزارت دفاع بودند. سال 60 سال پُرحادثه ای بود.یک روز پس از سوء قصد به امام خامنه ای حادثه انفجار دفتر جمهوری اسلامی و شهادت آیت ا…بهشتی و یارانش توسط منافقین پیش آمد. از قبل مقدمات اینها فراهم شده بود.بنی صدر زمان ریاست جمهوری اش فتنه ها و اغتشاشات زیادی به وجود آورد. دوخط فکری در مقابل هم بود.خط اصیل امام خمینی (ره) وخط لیبرالها. رأس خط امام مرحوم بهشتی و در رأس لیبرالها بنی صدر بود.امام دستور داد برای ایجاد آرامش 4نفر صحبت نکنند .نخست وزیر ،رئیس مجلس ،رئیس جمهور و رئیس دیوان عالی کشور.آن سه نفر عمل کردند ولی بنی صدر عمل نکرد، در14 اسفند غائله به پا کردو به ضد انقلاب بیشتر میدان داد. گفت باید رفراندم کنیم ،یا امام یا ما. هفت اردیبهشت سال 60 منافقین به بهانه روز کارگر اعلام راهپیمائی و حمایت از بنی صدر و رفراندم کردند. امام در 6 خرداد فرمود اگر می خواهید مردم شمارا از صحنه خارج نکنند، قانون را بپذیرید.امام خامنه ای در 29 خرداد سال 60 در خطبه نماز جمعه دست آنها را رو کرد. مردم شعار دادند :بت شکن ،بت شکن ، بت جدید را بشکن.در 30 خردادسال 60 در مجلس عدم کفایت سیاسی بنی صدر مطرح و آقا به عنوان موافق مستدل و منطقی صحبت کرد.مجلس رأی داد،امام بنی صدر را عزل کرد. منافقین اعلام جنگ مسلحانه کردند. 6 تیر و حادثه 7 تیر با هدف براندازی نظام بود. مسجد ابوذر تهران ، بمب را در ضبط صوت جاسازی کرده بودند.آقا در حال صحبت بود که منفجر شد، ولی کامل عمل نکرد.فقط سمت راست بدن آقا آسیب دید و افتخار جانبازان شد.امام (ره) اطلاعیه داد((به کسی سوءقصد شدکه آوای دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین طنین انداز است.در جبهه در لباس سربازی، در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت می کند)).آیت ا… خامنه ای چهارروز بعد برای امام جواب فرستاد : سر خُم می سلامت شکند اگر سبوئی. خدا این ذخیره الهی را حفظ کرد . اکنون 25 سال است این انقلاب را در کنف الهی حفظ کرد.
بنی صدر عامل نفوذی بیگانگان: بنی صدر مقابل امام ایستاد.با بیگانگان در ارتباط بود. در موضوع اشغال لانه جاسوسی به مردم اهانت کرد.پس از شکست آمریکا در صحرای طبس دستور داد آنجارا بمب باران و آثار به جا مانده رانابود و منتظر القائم رئیس سپاه یزد را شهید کرد.
2- منافقین هفتم تیر دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر ،دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام را شهید کردند. خون بهشتی پشتوانه انقلاب شد.ماهیت منافقین ،بنی صدر و توطئه بیگانگان را آشکار کرد. دشمن از این کارش پشیمان شد. زیرا دید خط فکری بهشتی جاودانه و بساط نفاق برچیده شد. امام معمار انقلاب است ،شهید بهشتی معمار قوه قضائیه .ما هفته قوه قضائیه را گرامی می داریم.
گوشه ای از رهنمودهای رهبر به قوه قضائیه
امام خامنه ای در دیدار رئیس وکارکنان قوه قضائیه فرمودند: یکی از کارهای مهم شما این باشد که در اجرای احکام تأخیر نداشته باشید زیرا تأخیر مفاسد به بار می آورد. اجرای به موقع احکام مردم را امیدوار می کند. کار قضات به حساب اسلام گذاشته می شود.