• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ای از خطبه های نمازجمعه شهرستان نوشهر- مورخ 28 شهریور 1393

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرستان نوشهربه امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمودمشایخ- 28شهریور 93
خطبه اول: تقوا و زیارت
23 ذیقعده روز مخصوص زیارتی امام رضا علیه السلام است .یکی از چیزهایی که زمینه تقوا است ،زیارت است. فضای زیارت یک فضای معنوی کامل است که آدم را به یاد خدا و مرگ می اندازد.
آداب زیارت
1-غسل زیارت و وضو 2- پوشیدن لباس نیکو و خوشبو کردن بدن.3- ذکر گفتن هنگام حرکت به طرف حرم مطهر. 4- هنگام ورود به حرم اذن دخول خواستن(با اجازه وارد شدن) 5- با وقار ،با خضوع و با حضور قلب به سمت روضه منوره باید رفت. تمام حواست به آقا باشد. 6- خواندن زیارت نامه معتبر(جامعه کبیره،امین ا…) و دورکعت نماز زیارت خواندن.سوره ای ازقرآن بخوانید و به روح مطهرش هدیه نمایید. 7-صدایتان را بلند نکنید. در آنجا باید مؤدب و متین بود. 8-در آنجا توبه و استغفار نمایید و از امام بخواهید شفاعت کند تا خدا شما را ببخشد. 9-حاجات دنیوی و اخروی خود را طلب کنید به خصوص تعجیل درظهور امام زمان(عج). امام جواد علیه السلام فرمودند: من از جانب خدا بهشت را ضمانت می کنم برای کسیکه قبر پدرم را با معرفت زیارت نماید.
امام رضا علیه السلام فرمودند : هرکس با توجه قبرم را زیارت کند ، در سه جا نزد او می آیم تا او را نجات دهم؛1-هنگام دریافت نامه اعمال 2- در عبور از صراط3- نزد میزان.
آیت ا… سیدمصطفی بهشتی اصفهانی قبل از انقلاب تصمیم گرفت به کربلا برود. در مرز قصر شیرین مأمور، گذرنامه و شناسنامه اش را دید و گفت باید همسرت راببینم، با عکس و گذرنامه تطبیق دهم .فرمود خانمی از کارکنان شما به بیند. گفت خودم باید ببینم. غیرت آقا اجازه نداد نامحرم به چهره همسرش نگاه کند. سه روز ماند، اجازه عبور ندادند. از همانجا گفت السلام علیک یا اباعبد ا… و برگشت به زیارت امام رضاعلیه السلام رفت. پس از مدتی از دنیا رفت. فرزندش می گوید که پدرم فوت کرد. یادداشت کردم ساعت و دقیقه را مثلاً 2:20دقیقه، در لحظه جان دادن غیر از من کسی نبود.چندی بعد شخصی آمد و گفت: شما فرزند فلانی هستید؟ بله. گفت فلان ساعت و فلان دقیقه جان داد؟بلی، تو از کجا میدانی؟ گفت: مشهد بودم ، خواب دیدم وارد حرم امام رضا (ع) شدم ،اما دیدم آقا دارند تشریف میبرند. عرض کردم کجا تشریف می برید؟ فرمودند: لحظه جان دادن سید مصطفی است. میروم و برمیگردم .از خواب برخواستم، دیدم ساعت 2:20 نیمه شب است ،یادداشت کردم درست همان ساعتی بود که فرزندش نیز یادداشت کرده بود.
خطبه دوم: مناسبتها و رویدادهای هفته
1- 25 ذیقعده روز دحو الارض است. روزی که اولین خشکی در کره زمین پیدا شد که مکان کعبه است.
2- 31 شهریور سالروز حمله ارتش بعث عراق به ایران اسلامی و آغازهفته دفاع مقدس است. یاد و خاطره شهدا و فداکاران را گرامی میداریم .قطعاً گرامیداشت شهدا و فداکاران برکاتی داشته و دارد. آنچه امروزه در عراق ، یمن و سوریه علیه استعمار و ظالمین رُخ
میدهد از فرهنگ مقاومت و جهادی 8 سال دفاع مقدس ایران نشأت گرفته است.
172هزار شهید در عملیات مختلف جبهه ها، 16هزار شهید بمباران ها در همه عالم اثر گذاشت .سبک زندگی و فداکاریهای آنان الگوی بیداری ومقاومت حق جویان عالم است.درشهر سوادکوه ازیک خانواده،یک شهید، 5 جانباز ، 4 پاسدار و271ماه حضوردر جبهه.
کمک و همراهی با آموزش و پرورش
اول مهرآغاز سال تحصیلی است . امسال 12 میلیون دانش آموز ، 5 میلیون دانشجو سال تحصیلی را آغاز می کنند. همه ادارات و نهادها و مردم باید به یاری آموزش و پرورش بشتابند. آموزش و پرورش 3 رکن دارد:1- دانش آموز2-کارکنان 3-اولیاء. باید دست در دست هم داده تا تعلیم و تربیت درست صورت گیرد.
پیشرفت کشور و استحکام نظام
ایامی که رهبرمعظم انقلاب در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفتند، همه مردم دست به دعا بودند. خداوند لطف کرد دعای مردم به اجابت رسید و ایشان سالم و تندرست از بیمارستان مرخص شدند. رهبران جهان در چنین مواقعی به بهترین بیمارستانهای کشور خود یا خارج از کشور مراجعه می کنند.اما ایشان در یک بیمارستان دولتی ایران بستری شدند. این نشان اطمینان و اعتماد به پزشکان حاذق داخلی است. وقتی رهبر در بیمارستان است رئیس جمهور نباید کشور را ترک کند ولی در همان ایام رئیس جمهور به تاجیکستان و ازبکستان رفته بود.این نشانه ثبات و استحکام نظام و مملکت است.
پیوند رهبر و امت در دنیا بی نظیر است
جمع زیادی از علماءمردم ومسئولین داخلی و خارجی به عیادت آقارفتند. حدود نیم میلیون درفضای مجازی عیادت کردند. آقا هنگام مرخصی از بیمارستان به خبرنگار فرمود: مبارزه آمریکا علیه داعش دروغ و فریب است. پیشتر سفیر آمریکا در عراق از سفیر ایران و وزیر خارجه اش از آقای ظریف خواسته بود با آنها علیه داعش اقدام نماییم ،اما جواب رد شنیدند. حال می گویند ما ایران را دعوت نمی کنیم.
قبلاً علیه سوریه ائتلاف کردند ولی کاری از پیش نبردند. امروز هم در عراق هیچ غلطی نمی توانند بکنند. آنچه کمر داعش را در عراق شکست ، ارتش و نیروهای مردمی عراق بود نه آمریکا. قبلاً بن لادن ، طالبان و تکفیری هارا برای بر هم زدن آرامش منطقه عَلَم کردند و حالا داعش را. داعش نابود شد باز گروه دیگری را ایجاد میکنند.این یک فریب و تغییر تاکتیک است ، نه تغییر استراتژیک. آمریکا می خواهد با این بهانه مثل پاکستان که بی اجازه وارد میشود و هرکجا را بخواهد بمباران میکند، در سوریه و عراق هم این سلطه را پیدا کند.