• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرستان نوشهر -مورخ 18 مهر 1393

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه شهرستان نوشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمود مشایخ- 18مهر 1393
خطبه اول : عید غدیرعید ولایت و امامت
مقام معظم رهبری فرمودند :از عید قربان تا غدیر مقطعی است متصل و مرتبط با امامت . ارتباطش این است که حضرت ابراهیم علیه السلام پس از آنکه از امتحانات سخت ، سربلند بر آمد، خداوند به او منصب امامت بخشید. مبداء آن عید قربان بود که با امتحان ذبح اسماعیل شروع شد. عید غدیر هم عید امامت حضرت علی علیه السلام است. پس از آنکه از امتحانات دشوار سربلند شد؛مثل پذیرفتن خطر خفتن جای پیامبر (در لیله المبیت ) و جانفشانیها در جنگهای بدر، احد ، خیبر و…. پیامبر در روز غدیر جانشین بلکه جانشینان خود را تا زمان غیبت تعیین کرد.
امامان معصوم هریک در زمان خود پیشوا و رهبر جامعه بودند. اما در زمان غیبت رهبر جامعه جانشین امام زمان که فقیه جامع الشرایط است میباشد. فقهای زاهد ، اسلام شناس، متعهدو دلسوز که مردم را فرزندان خود می دانند.
ولایت فقیه ضد دیکتاتوری است
برخی که اطلاع ندارند ولایت فقیه را دیکتاتوری می دانند. امام خمینی (ره) فرمودند : (ولایت فقیه آمد تا جلو دیکتاتوری را بگیرد. ) پیامبر (ص)روز غدیر دست مردم را در دست امام علی علیه السلام که عالمترین ، عادلترین و بهترین بود گذاشت. یعنی همیشه باید اینگونه باشد. نمیشود امروز دست مردم در دست بدترین آنها مثل رضا شاه و صدام باشد. رمز موفقیت ایران ولی فقیه بود و الاّ ایران هم مثل مصر ، غدیر آمد تا بفهماند. درهر عصری باید حکومت با سیاست الهی باشد که اقامه نماز ، جهاد و عدالت نماید. زنده نگه داشتن غدیر به جشن و چراغانی نیست بلکه روش و سیره صاحب غدیر را بشناسیم و عمل کنیم. آن شیعه سعادتمند و رستگار است که از عهده امتحان برآید. مثل اباذر غفاری که به جرم تبعیت از علی(ع) به بیابان ربزه تبعید شد.مثل ابن سکیت که زبانش بریده شد.
اوصاف علی به هر زبان باید گفت این ذکر به پیدا و نهان باید گفت
در جشن ولیعهدی مسعود علی تبریک به صاحب الزمان بایدگفت
روزی که خدا گِل خلایق بسرشت بالای در بهشت اینگونه نوشت
بی مهر علی ورود اکیداً ممنوع با حُبّ علی بیا که باز است بهشت
ترویج آداب وسنن غدیر
بکوشیم تا آداب غدیر را زنده نگهداریم،آنها کدامند؟ 1-خواندن خطبه غدیر 2- خواندن زیارت مخصوص امام علی علیه السلام از زبان امام هادی علیه السلام3- اطعام 4-دید وبازدید 5-چراغانی 6-رسیدگی به ایتام به تأسّی از امام علی علیه السلام.
خطبه دوم : مناسبتها و رویدادهای هفته
1-15 ذیحجه زاد روز فرخنده امام هادی علیه السلام و 18 ذیحجه روز عید غدیر است. به محضر مبارک امام زمان و همه ی شیعیان تبریک می گویم.
2-13 مهر روز نیروی انتظامی را به پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی تبریک و خداقوت میگویم. نیروی انتظامی مظهر اقتدار حاکمیت است . باید قدر کار خود را بداند. تلاش آنها موجب نظم و امنیت جامعه است. باید دید خود را وسعت دهد. وقتی راننده متخلف را جریمه می کند اگر در همان ماشین بد حجاب دید نهی از منکر کند.چون مأمور حکومت اسلامی است.
3-سالگرد تأسیس اداره اطلاعات است. به تعبیر امام راحل سربازان گمنام و به فرموده امام خامنه ای ، مجاهدان خاموش . آنان توطئه های علیه نظام را خنثی ، ترورها و انفجارهای منافقین و دیگر دشمنان را کنترل نمودند. آنان راه فتنه گران را سد وریگیها را دستگیر و بر ادارات نظارت دارند.از زحمات شان تشکر و به همه شان خدا قوت می گوئیم.
ائتلاف علیه داعش یک فریب است
همه جا صحبت از جنایات داعش است. دنیا میداند که داعش برای برهم ریختن زیرساختهای سوریه و عراق درست شد. دنیا میداندبه بهانه ائتلاف علیه داعش خانه ها و ارتش عراق و سوریه را میزنند. آنهائیکه مقابل داعش ایستادند ارتش و نیروهای مردمی بویژه شیعیان هستند. سراسقف مارونی لبنان می گوید: ما مدیون حزب ا… لبنان هستیم. اگر آنها نبودند الان بخشی از لبنان در دست داعش بود. معاون رئیس جمهور آمریکا – جو بایدن – گفت ما با کمک عربستان ، ترکیه، قطر و امارات جبهه النصره را بوجود آوردیم. ده ها میلیون دلار و صدها تُن مواد منفجره دادیم تابه اهداف ( الف: ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی. ب: ازبین بردن امکانات منطقه. ج:جلو گیری از پیشرفت ایران وسوریه.) پس از این افشاگری جو بایدن ، رهبران آن 4کشور به دولت آمریکا اعتراض کردندکه این آقا چه میگوید؟ آبروی مارا برده است.
ثبات و امنیت در سایه ولایت و اتحاد
دشمنان نظام اسلامی آمریکا و صهیونیستها می گویند ما قدرت داریم و در منطقه اظطراب و ناامنی ایجاد می کنیم. چنانچه در عراق ، سوریه و افغانستان کردند ولی به ایران جرأت دست درازی ندارند. روزنامه گاردین نوشت ، ما به ایران رفتیم و دیدیم چهارگوشه ایران امن است. اروپا و آمریکاکه نمی خواهند امنیت باشد ،پس این امنیت از کجاست؟ از اسلام ، غدیر، مردم ، نیروهای انتظامی ، اطلاعات و بیداری ولی امر مسلمین است.