• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیه ی خطبه ی نماز جمعه شهرستان نوشهر توسط آیت الله مشایخ مورخ 2/11/94

خطبه ی اول: بعد از توصیه به تقوی و مبارزه با هوای نفس ومبارزه با شیطان فرمودند:

انسان های با ایمان باید تقوا داشته باشند. سخن حق بگویند. هرچیزی که شنیدند قابل گفتن نیست. دروغ نگویند. حرف لغو و بیهوده نزنند. صادقانه حرف بزنند ، سخن و حرف شما مثل باشد که جلوی شک و شر و فساد گرفته شود. اگر گفتار و رفتار شما درست شد خدا هم کار شما را درست میکند.همچنین در دنباله ی دعای عرفه ی امام حسین (ع) فرمودندامام حسین (ع) به خدا عرض میکند تو احسان و نیکی که به من کردی ، تو انعام که به من کردی ، وجود و هستی و نعمتی که به ما دادی قابل شمارش نیست. به نعمت های خدا و تفضلات خدا بیشتر فکر کنیم. نعمت وجود جاذبه بدن ، نعمت وجود قوه هاضمه نعمت وجود ماسکه ، نعمت وجود دافعه ، خدایا تو چقدر نعمت به من دادی انسان تا زنده است نعمت و روزی خدا را میخورد. خدا روزی همه را میدهد از روی اسباب و وسیله.

خطبه دوم: ماه بهمن ماه پیروزی انقلاب است. از برکات این انقلاب 1- داشتن امنیت بی نظیر در منطقه 2- رسیدن به قدرت اول دفاعی در منطقه 3- در سرعت و پیشرفت علم در جهان اول است.

گرچه انقلاب برکات زیادی داشت لیکن متاسفانه از دغدغه های مردم مشکلات بیکاری ، گرانی ، اعتیاد و… مباشد.

مردم نمایندگانی انتخاب می نمایند تا در مجلس آینده با وضع قوانین متناسب کشور را از جهت اقتصادی پیشرفت داده و از رکود خارج نمایند. از دولتمردان نیز انتظار داریم در رفع مشکلات مردم و جامعه توجه جدی داشته باشند.

6 بهمن حماسه بزرگ مردم شریف آمل را گرامی میداریم.

 عربستان به دنبال تشنج آفرینی در منطقه است لذا جلسه ای با نمایندگان کشور های اسلامی در جده تشکیل داده و علیه ایران موضع گیریهایی نموده ، نماینده ایران نیز پاسخ مناسب دارد. عربستان جنایات زیادی مرتکب شده با این جلسات میخواهد افکار عمومی را منحرف سازد.

رهبر معظم انقلاب در جمع دست اند کاران انقلاب فرمودند: مردم هیچوقت بازنده نیستند البته با شرایطی

  • حضور و شرکت حد اکثر که این دلیل اتحاد مردم به نظام است.

  • سلامت انتخابات و این بستگی دارد که مردم با بصیرت افراد صالح را برگزینند.

مشخصات نماینده صالح

1-خود را در روز مبادا سپر مشکلات نماید. 2- خود را فدای منافع عمومی نمایند 3- کشور را به دشمن نفروشد 4- دشمن شناس متخصص و متعهدی باشد 5- وعده ی غیر عملی به مردم ندهد.