• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

 • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

 • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

  خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

گزیده ی خطبه ی نماز جمعه 20/9/94 شهرستان نوشهر

با توجه به روز های پایانی ماه صفر بحث کوتاهی در رابطه با سیره ی پیغمبر بیان شد. سیره ی پیغمبر در برخورد با انسان ها چگونه بود. پیغمبر با اینکه رحمت اللعالمین است در عین حال با کفار با افراد خرافی و با شرک مبارزه کرد و همه جا مخالفین خود را عفو نکرد. با عموی خود ابولهب برخورد تند دارد و با جریان نفاق شدیداً برخورد کرئ و آنها را رسوا کرد. حتی با مکان های مقدس مثل مسجد ضرار که منافقین قصد سو استفاده داشتند برخورد کرد.

پیغمبر با دشمنان خود دو جور برخورد داشت: اگر خطاهای فردی یا شخصی و وابسته به جایی نبودند عفو میکرد. اما اگر تشکیلاتی خیانت میکردند شدیداً برخورد میکرد. وقتی قصد براندازی حکومت اسلامی را داشتند برخورد میکرد. راهی که پیغمبر رفت در زمان ما امام خمینی (ره) همان راه را طی کردند. امام خمینی با نوه ی خود ، با قائم مقام خود و جریان نفاق شدیداً برخورد کرد. رهبر انقلاب با جریان فتنه برخورد کرد و سوابق آنها را در نظر نگرفت زیرا اصل و ملاک اسلام است.

خطبه دوم:

محرم و صفر برای ما شیعیان ماه عزا است. به احترام اهل بیت (ع) چهار معصوم در این دو ماه شهید شدند، اما این دو ماه، ماه شور و عشق است به همین مناسبت در مجالسی که در طول تاریخ تشکیل میشود سبب شد مردم با پیغمبر و ائمه (ع) بیشتر آشنا شوند لذا از کسانی که در این جلسات مشارکت داشته و مسائل اسلام را بیان میکنند تشکر و قدردانی داشته است.

همچنین در رابطه با هفته ی وقف فرمودند اداره ی اوقاف باید 4 کار انجام دهند : 1- چاپ کتاب های دینی 2- ازدواج جوانان 3- مبارزه با اسلام هراسی و شیعه هراسی 4- گزارش از عملکرد اوقاف

همچنین با فرا رسیدن فصل سرما فرمودند در خصوص مراعات مصرف گاز بیشتر صرفه جویی شود. جلساتی که به نام شهید تشکیل میشود آلوده به برنامه های مبتذل مثل نی و امثال آن نباشد. دیگر این که سخنرانان سؤ استفاده نکنند و هدف شهدا که ولایت بود را زنده کنند.

در هفته ی گذشته ترکیه به جای تجهیزات و کمک رسانی به عراق نیرو اعزام کرد که مورد اعتراض دولت عراق واقع شد. ترکیه چه میخواهد. میخواهد آدرس عوضی بدهد، اینگونه برای مبارزه با داعش وارد شده عجب، اگر ترکیه میخواهد با داعش مبارزه کند مرز های خود را حفظ کند . نه ، میخواهد آدرس را عوض کند. آمریکا از هوا و ترکیه از زمین به عراق تجاوز کردند و در سوریه هم بجای بمباران مقر داعش ارتش سوریه را بمباران میکنند. هدف از بین بردن انسجام ایران و عراق است.

 

IMG_2355 IMG_2362

یک ديدگاه برای “گزیده ی خطبه ی نماز جمعه 20/9/94 شهرستان نوشهر

 1. حسین مشایخ گفت:

  بسیارخوب