• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو، جای تسلیت و تشکر و عبرت دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود: عده‌ای از آتش‌نشانان عزیز ما که برای اطفای حریق و حفظ جان و مال مردم به محل حادثه رفته بودند، بر اثر تخریب ساختمان شهید شدند.
وی ادامه داد : ما به خانواده و همکاران این آتش‌نشانان تسلیت می‌گوییم و معلوم می‌شود هنوز هم کسانی هستند که برای حفظ جان دیگران حاضرند جان خود را فدا کنند.
امام جمعه نوشهر اظهار داشت : جان‌فشانی و از خودگذشتگی کسانی که برای خاموش کردن آتش و نجات جان انسان‌ها تلاش کردند، جای تشکر دارد.
مشایخ همچنین به عبرت‌های این حادثه پرداخت و بیان کرد : مسلم است که در تهران و دیگر شهرهای بزرگ و حتی در نوشهر خودمان، ساختمان‌هایی از این دست فراوان وجود دارد.
امام جمعه نوشهر گفت : اشخاص و دستگاههایی که برای ساخت این بناها مجوز صادر می‌کنند باید در باره رعایت وجود امکانات و تجهیزات لازم در این ساختمان‌ها پاسخگو باشند.
وی با انتقاد از ماده 100 قانون شهرداری‌ها ، افزود : این ماده، برای دزدی است زیرا اگر کاری غیر قانونی است معنی ندارد با اخذ جریمه، ولو در حد میلیاردی، انجام شود.
امام جمعه نوشهر یادآور شد : موضوع ناپسند دیگری که در حادثه آتش‌سوزی اخیر دیده شد ، ایجاد موج منفی در شبکه‌های مجازی تلفن همراه و تلاش برای انتشار عکس و فیلم در این شبکه‌ها و دامن زدن به شایعات بود که همگی امنیت روانی مردم را مختل کرد.
مشایخ گفت : مردم ما باید فرهنگ خود را ارتقا دهند و در چنین مواقعی یکدیگر را درک کنند.
خطیب جمعه نوشهر با اشاره به در پیش بودن دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: ارکان جمهوری اسلامی شامل سه اصل اسلام و رهبر و مردم است که دشمنان هر سه رکن را هدف گرفته‌اند.
وی ادامه داد: شبهه‌افکنی در دل جوانان و طرح مسائلی که هدف آن به رخ کشیدن موفقیت دیگر کشورها در امور دنیوی است و همچنین کوچک نشان دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله کارهای دشمنان نظام است.
امام جمعه نوشهر تصریح کرد: مردم در تمام صحنه‌ها، چه پیش و چه پس از انقلاب، یاریگر نظام بودند و توقع است دولت نیز اکنون در مقابل نقض برجام، دشمن را رسوا و به جهانیان اعلام کند که با وجود پایبندی ایران به برجام، آنها در پی اذیت ما هستند.
خبرنگار : شهاب رویانیان

 

namaz namazxx