• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطیب نماز عید قربان نوشهر:

اجتماع عظیم حج مظهر اتحاد و وحدت بین مسلمین است

خطیب نماز عید قربان نوشهر حج را مظهر اتحاد و وحدت دانست و بیان داشت: تمامی فرق اسلامی با کنار گذاشتن اختلافات باید به مشترکات توجه داشته باشند.

به گزارش نوشهرآدینه/آیت الله محمود مشایخ در خطبه های نماز عید قربان با اشاره به اهمیت عید سعید قربان گفت: عید قربان از اعیاد مهم اسلامی و یادآور اخلاص و بندگی پیامبر بزرگ خدا، حضرت ابراهیم(ع) در برابر خداوند است.

وی از عید قربان به عنوان جشن بندگی نام برد و افزود: این روز یادآور آزمونی است که ابراهیم (ع) سربلند و پیروز در آن بود و از آن هنگام حجاج پس از مناسک حج با ذبح قربانی این سنت بزرگ را به جای می‌آورند.

خطیب نماز عید قربان نوشهر قربانی کردن روز عید قربان را از جمله مناسک حج نامید و تصریح کرد: رمز قربانی کردن بدین معنا است که سرطمع خود را از دنیا و تمایلات دنیوی بریدن و به سوی خدا رفتن است.

وی با اشاره به اعمال مخصوص روز عید قربان، خاطر نشان کرد: عید واقعی، روز ظهور امام زمان(عج) است، لذا خواندن دعای ندبه در تمام اعیاد مستحب است.

آیت الله  مشایخ ضمن گرامیداشت ایام حج، حج را اجتماع عظیم و کنگره بزرگ اسلامی دانست و اظهار کرد: امتیاز حج شیعه در جمهوری اسلامی این است که همراه با برائت از مشرکین است.

وی به پیام مقام معظم رهبری در کنگره عظیم حج، اشاره و افزود: وحدت و انسجام ملت مسلمان جهان، تاکید بر مسئله فلسطین، نگاه هوشمندانه به تفاوت بین اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام آمریکایی بخش عمده پیام رهبری در کنگره عظیم حج بوده است.

خطیب نماز عید قربان نوشهر حج را مظهر اتحاد و وحدت دانست و بیان داشت: تمامی فرق اسلامی با کنار گذاشتن اختلافات باید به مشترکات توجه داشته باشند.

وی با بیان تفاوتهای اسلام آمریکائی و اسلام ناب محمدی، اذعان داشت: اسلام آمریکایی مظهر نوکری استعمار است و اسلامی است که به امریکا کمک می کند تا در کشورهای اسلامی سیطره خود را توسعه دهد، اما سلام ناب محمدی، مظهر صفا و صمیمیت است و جلوی این استعمار را می گیرد.

مشایخ هدف آمریکا از تشکیل ائتلاف ضد داعش را از بین بردن نظام قانونی سوریه برشمرد و گفت: آمریکا به بهانه مبارز با داعش زیر ساختهای سوریه را هدف گرفته است.