• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

ارتجاع بزرگترین آفت انقلاب

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ چهارم اسفند 96 گفت : اطاعت خدا یعنی اطاعت از عقل و کار بر اساس تقوا و اطاعت شیطان یعنی بندگی شهوت و طاغوت.

آیت الله مشایخ در شروع خطبه دوم حادثه ی سقوط هواپیمای تهران یاسوج را یاد آور شد و ابراز تسلیت و همدردی برای بازماندگان این حادثه داشت و همچنین از تمامی افراد و تیم های جستجو برای یافتن اجسادو کمک در این مسیر تشکر کردند.

امام جمعه ی نوشهر در بخش دیگری از سخنان خود اغتشاش در خیابان پاسداران تهران به بهانه ی حمله به کلانتری و شهادت 5 تن را یادآور شد و جریان واقعی پشت این اغتشاش را جریان ضد انقلاب دانست. وی همچنین خواستار برخورد قاطعانه توسط دستگاه قضایی و امنیتی با این اغتشاش گران که امنیت و جان مردم را به خطر می اندازند شد.

حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود فرمایشات رهبر معظم در جمع مردم تبریز را مطرح کرد که حضرت آقا فرمود ما در عدالت موفق نبودیم. عدالت از شعار های اولیه انقلاب بوده است. در دولت های گذشته شعار هایی مطرح شد مانند شعار سازندگی و متاسفانه برخی سازندگی را با مادی گرایی اشتباه گرفتند. منظور از سازندگی آباد شدن کشور و بهبود پیشرفت مناطق محروم بود اما متاسفانه به سوی اشرافی گری رفتند و عدالت ذبح شد. بعد از آن شعار اصلاحات پیش آمد که اساس آن مبارزه با بی عدالتی و فساد بود ولی نشد. همانطور که آقا فرمود بدترین فساد فقر و شکافی طبقاتی بین فقیر و غنی است. سپس شعار عدالت و مهرورزی مطرح شد. همان موقع آقا فرمود عدالت منهای معنویت و عقلانیت نداریم. اگر معنویت نباشد عدالت تبدیل به ظاهرسازی و اگر عقلانیت نباشد ، عدالت محقق نمیشود. رهبر معظم همچنین در این جلسه خطر ارتجاع را هشدار داد. ارتجاع به معنی برگشت و عقبگرد است و این بزرگترین خطر برای انقلاب است. تمام انقلاب های دنیا خیلی زود به این بلا مبتلا شده و سقوط کردند. برای جلوگیری از سقوط امام (ره) و امروزه رهبر معظم هشدار ها داده و میدهد و به برکت این هشدار ها انقلاب ما به 40 سالگی رسیده است و رمز اینکه در راس حکومت اسلامی باید امام معصوم یا اشبه به معصوم باشد همین است.