• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

اشک و ماتم مردم نوشهر در تاسوعای حسینی

مردم مومن نوشهر همزمان با سراسر کشور در مراسم تاسوعای حسینی برای مظلومیت شهدای کربلا اشک ماتم ریختند .

به گزارش نوشهر آدینه مردم مومن نوشهر شب گذشته وامروز همزمان با سراسر کشور مراسم تاسوعای حسینی را با حضور در تکایا حسینیه ها و مساجد شهرستان با سینه زنی و زنجیر زنی و برگزاری مراسم عزاداری گرامی داشته و در مظلومیت شهدای کربلا اشک ماتم ریختند .
دسته های عزاداری با نظم و ترتیب خاصی امروز در تکایا حسینیه ها و مساجد محله ها ی مختلف نوشهر گرد آمدند و از انجا بطرف مرکز شهر و بخشی هم به سمت امام زاده محمد و دیگر اماکن متبرکه حرکت کردند .
سوگواران حسینی درحالی که به پاس وفاداری و رشادت های حضرت ابوالفضل العباس ( ع ) نسبت به برادرش امام حسین (ع ) در کربلا مدیحه سرایی می کردند .
اطعام دهی، پرداخت نذورات، شربت دهی، سقا شدن برخی از کودکان در این روز با لباس سبز و سربند یاحسین مظلوم و یا عباس (ع) از جمله جلوه‌های زیبای مراسم‌ سوگواری شب تاسوعا در نوشهر بود.
امام جمعه نوشهر در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به ولایت پذیری ،رشادت و ایستادگی حضرت ابوالفضل علیه السلام گفت: ابوالفضل عباس علیه السلام یار باوفا امام حسین بود که نقش به سزایی در واقعه کربلا در روز عاشورا داشت.
حجت الاسلام محمود مشایخ در ادامه بیان کرد: امام صادق علیه السلام می فرمایند: ایمان عمویم عباس قوی و محکم بود.شهادت میدهم با آگاهی و بصیرت از حسین پیروی کرد ، کورکورانه و با تعصب نرفت. ایمانش محکم بود زیرا شب عاشورا اولین کسی بودکه گفت:یاحسین خداچنین روزی را نیاوردکه بی توزنده باشیم.
وی افزود:آیت ا… مرعشی نجفی از عالمی نقل قول می کند که گفت: از نجف آمدم به قم و مشکلی داشتم . رفتم جمکران به امام زمان (عج) توسّل جستم، نتیجه نگرفتم. یک روز پس از نماز گفتم مولای من ، به در خانه ات آمدم مشکلم را برطرف نکردید. آیا بد نیست که مهمان شما باشم و دست به دامن حضرت ابو الفضل علیه السلام بزنم؟ در عالمی بین رؤیا و بیداری به محضر امام زمان(عج) به او فرمودند: نه تنها بد نیست ، بلکه خوشحال می شوم . به علمدار کربلا بگو یا فریاد رس مرا دریاب.
امام جمعه نوشهر همچنین اذعان داشت:امام صادق علیه السلام در زیارت نامه اش می فرمایند: شهادت میدهم که تو مظلومانه شهید شدی. چرا؟ 1-زیرا او به امر امام حسین علیه السلام برای تهیه آب رفته بود نه برای جنگیدن.2-زیرا وقتی که از اسب به زمین افتاد چون دست نداشت ، با تمام اندام همراه با تیرهای فرو رفته در بدن به شدت به زمین خورد و تیرها تا به جگرش فرو نشست.3- چون بدنش را قطعه قطعه کرده بودند و امام حسین(ع) نتوانست او را به خیمه انتقال دهد.