• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 9/6/97 عید سعید غدیر خم را تبریک گفته واز برنامه هایی که در رابطه با غدیر از قبیل اطعام و جلسات جشن و … تشکیل شده در شهرستان تشکر کرد و گفت باید به محتوای غدیر بیشتر توجه گردد. ایشان در ادامه به بررسی حکومت غدیر پرداخت و گفت: نظام اسلامی ما الگویش حکومت علی (ع) است و هدف امیرالمونین (ع) احیای سنت و ارزش های اسلامی بوده و روش او برای دست یافتن به این هدف ، ساده زیستی و تلاش شبانه روزی بوده است. در حکومت علی (ع) رانت خواری ، رشوه ، اشرافی گری و حذب گرایی معنایی نداشت. حجت الاسلام مشایخ در ادامه مهم ترین آفت در حکومت اسلامی را اشرافی گری مسئولین دانست و گفت: اشرافی گری که به معنای دنیا طلبی است و دنیا طلبی منشاء همه ی فساد است.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم با پشت سر گذاشتن هفته ی دولت گفت: این هفته فرصتی بود تا مسئولین عملکرد یک ساله ی خود را برای مردم شرح دهند. باید دید در این یک سال در خصوص اقتصاد مقاومتی و شعار سال که حمایت از کالای ایرانی بوده چه کرده اند. کارهایی انجام شده ولی قطعا کافی نیست و مردم رشد اقتصادی را نمی بینند. ممکن است رویکرد خوب باشد اما عملکرد ناقص است. حجت الاسلام مشایخ در ادامه پرسش نمایندگان مجلس از رئیس جمهور را رویکردی خوب دانست و گفت: این رویکرد پیام های زیادی داشت و تجلی مردم سالاری دینی و وحدت مسئولین بود و همچنین اقتدار نظام را نشان داد. دیگر پیام این رویکرد آن بود که تغییر و فعال شدن بیشتر دولت ضروری است. امام جمعه ی نوشهر در ادامه افزود : با فساد باید 2 برخورد شود: 1- برخورد قاطعانه با مفسدین  2- بستن منافذ فساد. ایشان همچنین در ادامه از عملکرد خوب قوه قضاییه در برخورد با مفسدین و علنی کردن دادگاه های مفسدین اقتصادی و معرفی قضات فاسد و شفاف سازی تشکر کرده و گفت: مشکل کشور در حوزه ی مدیریتی است ، باید مدیران خوب و صالح مانند مدیران زمان جنگ روی کار بیایند و این گره تنها توسط خودی ها باز میشود نه با تکیه کردن به بیگانگان.

امام جمعه ی نوشهر در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به 12 شهریور روز مبارزه با استعمار انگلیس گفت : اگر به تاریخ مراجعه کنیم از زمان قاجار به این طرف انگلیس صد ها جنایت نسبت به ایران انجام داده است.به عنوان نمونه : ایجاد بهائیت به قصد انحطاط مذهبی – به انحراف کشاندن مشروطه و اعدام شیخ فضل الله نوری – حمایت از سلمان رشدی – کمک به صدام – مشارکت در تحریم با آمریکا و همراهی با آمریکا در سرکوبی انقلاب.

حجت الاسلام مشایخ در پایان با توجه به فرا رسیدن مسافرت های پایان تابستان در شهریور و آمار بالای تصادفات جاده ای که در یک سال بالای 17 هزار کشته آمار داده اند گفت : لازم است به امنیت جاده ها بیشتر توجه شود.