• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه نوشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با تجلیل از خدمات و مشی پرهیزکارانه آیت الله مهدوی کنی، رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت:آیت الله مهدوی برای خانواده و اطرافیان خود مناصب حکومتی فراهم نکرد و در مسائل مالی خود را وامدار کسی نکرد.

به گزارش نوشهر آدینه حجت الاسلام محمود مشایخ افزود: وی هرگز به دنبال ریاست و مقام نبود ولی گوشه گیری هم نمی کرد و هر جا که انقلاب به او احتیاج داشت وارد عرصه می شد.

وی اظهار داشت: آن مرحوم با وجود مسؤولیت هایی که داشت مالی برای خود نیندوخت و با تاسیس دانشگاه امام صادق، در جهت  نیروسازی برای جمهوری اسلامی گام برداشت.

امام جمعه نوشهر به وقوع سیل در شهرستان نوشهر اشاره کرد و یادآور شد: لازم است ضمن اجرایی شدن تمهیدات لازم برای جلوگیری از چنین پدیده هایی، به وعده های داده شده عمل شود.

مشایخ ادامه داد: لایروبی رودخانه ها کاری ضروری است ولی از طرف دیگر از ساخت و ساز در حریم رودها نیز باید جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اعلام حکم اعدام برای شیخ باقر النِمر، روحانی برجسته و شیعه عربستان را محکوم و تاکید کرد: وی به جز حرف زدن هیچ اقدام عملی بر ضد حکومت عربستان انجام نداده است.

امام جمعه نوشهر گفت: شیخ نمر خواهان به رسمیت شناختن مذهب تشیع در عربستان و بازسازی بقیع شده و اعتراضاتی به حکام سعودی داشته است ولی دست به اقدام مسلحانه نزده است.

مشایخ افزود: وقتی ایران قاچاقچیان را اعدام می کند صدای اعتراض غربی ها بلند می شود ولی در این مورد سکوت کرده اند.