• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

جلسه اولیاء و مربیان مدرسه ابتدایی ناصر خسرو شهرستان نوشهر با حضور امام جمعه محترم و معلمین و اولیاء دانش آموزان صبح یکشنبه برگزار شد.

حجت الاسلام محمود مشایخ در این جلسه که بمنظور آموزش خانواده ها برگزار شد گفتند:هیچ کس به اندازه پدر و مادر فرزند را دوست ندارد،پس والدین باید بیشتر دلسوزی کنند و نباید این دوست داشتن باعث شود که بعضی از عیوب و نواقص فرزندان نادیده گرفته شود.
ایشان آرزوی هر پدر و مادر را آینده خوب برای فرزندان دانستند و افزودند:بایدبرای رسیدن به این نتیجه تلاش کرد و وقت گذاشت.
امام جمعه نوشهر ادامه دادند: همانگونه که برای همه مسائل زندگی وقت و انرژی می گذاریم ، برای فرزندان نیز باید به همان اندازه وقت و انرژی صرف کنیم.
ایشان با اشاره به اینکه خانواده بیشترین و مهمترین تأثیر را بین سه محیط خانواده ، مدرسه و اجتماع در تربیت فرزندان دارد، خاطرنشان کردند:از آنجا که کودکان و نوجوانان امروزه دسترسی به بعضی از امکانات از قبیل رایانه ، اینترنت ، ماهواره ، گوشی همراه و… دارند ، اطلاع داشتن و آگاهی والدین در این خصوص جهت راهنمایی فرزندان در استفاده بهینه از این امکانات مفید است.
حجت الاسلام مشایخ در ادامه اذعان کردند: نوعاً بچه ها در سنین کودکی از پدر و مادر حرف شنوی دارند، وقتی بزرگتر شدند کمتر گوش می دهند. لذا باید از این فرصت استفاده کرد وبه تربیت آنها پرداخت.
ایشان با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) که اجر و ثواب تربیت فرزندان را از صدقه دادن بالاتراست تاکید کردند:هرنوع هزینه در راه تربیت فرزندان سرمایه گذاری برای آینده است.
امام جمعه نوشهر در پایان گفتند :نتیجه تربیت درست به مملکت ، به اسلام ، به جامعه و به خود طرف بر می گردد.