• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه نوشهر: تحریم‌های جدید آمریکا نقض قطعی برجام است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود: بنا بر محتوای برجام، بنا بود تحریم جدید بر ضد ایران تصویب نشود و تمدید تحریم‌های قبلی نیز تحریم جدید و موجب نقض برجام است.
وی یادآور شد: البته دشمنان از رخنه‌های موجود در توافق برجام سوء استفاده کردند و دلیلش، عجله در به انتها رساندن مذاکرات هسته‌ای و توجه نکردن به همه نکات بود.
امام جمعه نوشهر اظهار داشت: لازم است مسئولان ما پاسخی متناسب و درخور به عهدشکنی آمریکا بدهند.
مشایخ درباره اوضاع سوریه بیان کرد: در وضعی که دولت و مبارزان سوری در حال آزاد کردن شهر حلب هستند، دولت‌های غربی با هدف حمایت از باقیماندهٔ تروریست‌ها دم از صلح می‌زنند.
وی تصریح کرد: در چنین شرایطی مقاومت و مبارزه با تروریست‌های تکفیری باید ادامه یابد و نباید در روند سرکوبی آنان تعلل شود زیرا هدف غربی‌ها تضعیف محور مقاومت در منطقه است.
امام جمعه نوشهر همچنین در مورد سوء استفاده رژیم صهیونیستی از اوضاع منطقه گفت: اسرائیل خبیث با پخش اذان در قدس مخالفت کرده و این اقدام به قدری زشت است که حتی صدای اعتراض اهل کلیسا را هم درآورده است.
مشایخ اظهار داشت: در جنایتکار بودن رژیم اسرائیل همین بس که هم اکنون 100 کودک را اسیر و زندانی کرده‌ است و آنگاه بعضی‌ها این دولت را نماد آزادی می‌دانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به گلهٔ رهبر معظم انقلاب درباره روشن نشدن سرانجام موضوع حقوق‌های نجومی اشاره و تأکید کرد: در این مورد، نه تنها دولت بلکه قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی نیز آن طور که باید برخورد نکردند.
امام جمعه نوشهر یادآور شد: مردم این موضوع را در نظر دارند و لازم است هر چه زودتر تکلیف حقوق‌های نجومی معلوم شود.
مشایخ همچنین دوازدهم آذر، روز قانون اساسی را گرامی داشت و گفت: قانون اساسی ضامن حفظ نظام و میثاق ملی است.
وی افزود: قانون اساسی در جمهوری اسلامی برگرفته از قرآن و نهج‌البلاغه است و هم پاسدار فرهنگ دینی است و هم حقوق اقوام را حفظ می‌کند.
امام جمعه نوشهر 16 آذر، روز دانشجو را نیز یادآور استکبارستیزی و عدالت‌خواهی دانشجویان برشمرد و از دانشجویان خواست مراقب نقشه‌های دشمنان که می‌خواهند دانشگاه در روبه‌روی نظام قرار بگیرد، باشند.
خبرنگار: شهاب رویانیان

photo_2016-12-02_20-13-15 photo_2016-12-02_20-13-34