• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان افزود : حماسه نهم دی نشان داد که با رهبری خردمندانه ولی فقیه، جمهوری اسلامی می‌تواند بحران‌ها را پشت سر بگذارد.
وی گفت : مسئولان باید بدانند که اگر نهم دی نبود آنها هم در مسند قدرت نبودید.
امام جمعه نوشهر افزود : همچنان که در روز 21 بهمن 1357 مردم با حکم امام مبنی بر شکستن حکومت نظامی به خیابان‌ها آمدند، در روز 9 دی 1388 نیز با حضور خود انقلاب اسلامی را حفظ کردند.
مشایخ گفت : این روز تاریخی ، روز استمرار انقلاب و شکست دشمنان انقلاب بود زیرا آنها می‌َخواستند نظام ایران را سرنگون کنند و یا دست کم رفتار جمهوری اسلامی را تغییر دهند.
وی افزود : دشمنان با در نظر گرفتن تجربهٔ کودتای 28 مرداد 1332 و دو دهه نفوذ در ایران اسلامی و با توجه به حرمت‌شکنی هواداران بنی‌صدر در 28 آبان 1359 که مصادف با عاشورا بود و در آن زمان موجب ناراحتی امام راحل شد، فتنه 88 را برنامه‌ریزی کردند.
او ادامه داد : دلیل خودداری نظام از برخورد مستقیم با سران فتنه و محاکمهٔ آنان، مقتضیات زمان و رعایت برخی مصالح است؛ همچنان که در قضیهٔ برخورد با فتنه‌گران بیت مرحوم آیت الله منتظری، مهدی هاشمی اعدام شد و از منتظری خواسته شد که در خانه بنشیند و به درس و بحث خود بپردازد.
امام جمعه نوشهر گفت : ملت ایران بصیرت و هوش دارد و مانند گرجستان نیست که بتوان در آن انقلاب مخملی به راه انداخت.
وی افزود : با تمام این‌ها، فتنهٔ 88 خسارت زیادی به کشور وارد کرد که زیان‌های مالی و مخدوش شدن نظام انتخاباتی کشور و لطمه به جایگاه جهانی ایران از آن جمله است.
او ادامه داد : حتی پروندهٔ هسته‌ای نیز به مرحلهٔ خوبی رسیده و در حال حل شدن بود اما فتنه 88 موجب ایجاد اخلال در روند ختم آن شد.
امام جمعه نوشهر گفت : بتازگی 30 نفر ار افراد ضد انقلاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا نامه نوشته و از او خواسته‌اند تحریم‌های ایران را تشدید کند که این عده، بازمانده‌های همان فتنهٔ 88 هستند.
وی افزود : با توجه به اینکه در فصل زمستان و سرما هستیم لازم است در مصرف گاز صرفه‌جویی کنیم و ابزار گرمایشی برقی هم برای احتیاط در خانه‌هایمان باشد.
خبرنگار: شهاب رویانیان

 

photo_2016-12-30_19-16-17 photo_2016-12-30_19-16-31 photo_2016-12-30_19-16-39