• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

انتخابات مظهر حضور مردم و مردم سالاری دینی

انتخابات مظهر حضور مردم و مردم سالاری دینی
امام جمعه ی نوشهر در نماز سیاسی عبادی جمعه ی این هفته 3/12/95 گفت در آینده ی نزدیک 2 انتخابات هم زمان داریم، انتخابات ریاست جمهوری و شوراها . نظارت شورا ها با مجلس است نه با شورای نگهبان. انتخابات 3 رکن دارد: 1- مجریان 2- نامزد ها 3- مردم ، مجریان باید امانت داری کنند و از امکانات دولتی به نفع اشخاص استفاده نکنند. رئیس جمهور هم این توصیه را داشت و در گذشته هم این توصیه ها بود.
افراد لایق و کاربلد و متدین نامزد شوند ، بتوانند کار کنند ، مردم هم حضور جدی داشته باشند. در جمهوری اسلامی انتخابات های خوبی داشته ایم ان شاالله باز هم خواهیم داشت.
در حال حاضر بهترین راه برای حکومت مردمی انتخابات است.
حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در بخشی دیگر از سخنان خود هفته ی احسان و نیکو کاری و تاسیس کمیته ی امداد امام خمینی (ره) را تبریک گفت و از مردم خواست مثل گذشته برای کمک به افراد مستمند با کمیته امداد همکاری کنند.
کار کمیته فقط کمک رسانی مالی نیست بلکه بررسی و شناخت محرومیت و فراهم کردن امکانات برای خود اشتغالی با اعطای وام و آموزش فنی است.
امام جمعه ی نوشهر هفته ی منابع طبیعی را گرامی داشت و گفت همانقدر که تبلیغ می شود چقدر درخت کاشته شد بگویند چقدر کاشته ها به ثمر رسید ، آیا برنامه ای برای نگه داری کاشته ها هست ؟
اقتصاد مقاومتی و عملکرد ها
حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی خطبه افزود : مقام معظم رهبری بارها فرمودند اینکه ما روی مسئله اقتصاد تکیه تکیه می کنیم برای این است که دشمن می خواهد وضع مردم خراب شود تا از نظام اسلامی برگردند و فرمودند طرح های اجرائی مطرح شود متاسفانه در بعضی زمینه ها ضعیف عمل شد، اصل 44 اجرائی نشد ، در مبارزه با قاچاق ضعیف عمل شد ، در کنار مهار تورم معضل بیکاری حل نشد. به جای نگاه به درون نگاه به بیرون بوده و واردات نیز همچنان وارد می شود.
امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در پایان خطبه ها دو مورد را متذکر شدند. 1- در خرید عید نوروز اسراف نکنید و سعی کنید از تولیدات داخلی خرید کنید 2- ثبت نام حوزه های علمیه الان است. بچه ها را برای ثبت نام تشویق کنید در غیبت امام زمان اسلام توسط علما تبیین میشود و علما در حوزه های علمیه تربیت می شوند. به حوزه ها کمک کنید .