• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

انتخابات یک نعمت و یک فرصت است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 96/2/15 خود و عزیزان نمازگزار را به تقوا و دوری از گناه سفارش کردند. وی در ادامه سخنی از امام (ره) را در پی پرسش جمعی از کارکنان شرکت نفت که از وی پرسیدند انقلاب از ما چه می خواهد را یادآور شدند که امام در پاسخ به این پرسش فرمود :انقلاب از شما دو چیز می خواهد. 1- خود سازی و 2- انجام وظیفه ای که به شما محول شده است.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم حوادث تلخ 40 روز گذشته شامل حادثه سیل در آذربایجان و کشته شدن مرزبانان عزیز و همچنین حادثه ی تلخ کارگران معدن آزادشهر گلستان را یاد آور شده و با خانواده های این عزیزان ابراز همدردی کردند.

امام جمعه ی شهرستان نوشهر در پی بررسی مناسبت های هفته ، 17 اردیبهشت روز بسیج سازندگی را گرامی داشته و گفتند : هنوز بخش های محروم زیادی در کشور وجود دارد و طرح های حمایتی از محرومین و خدمت رسانی به آنها می بایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد. وی در ادامه روز بزرگداشت شیخ صدوق و کلینی را گرامی داشته و گفتند اگر اینها نبودند شاید امروز ما کتاب و مرجع کاملی از گذشته ی شیعه نداشتیم.

حجت الاسلام مشایخ در بخش پایانی سخنان خود به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد باید ها و نباید های رقابت های انتخابات اشاره کردند و متذکر شدند که : انتخابات یک نعمت و یک فرصت است و به برکت این نظام شکل گرفته است و حفظ نظام ، می بایست مهم ترین اصل برای هر کاندیدا باشد. ایشان افزودند : ما در جهان مدل مردم سالاری دینی را نشان می دهیم و دنیا ما را رصد می کند ، اگر رعایت نکنیم نظام را خراب کرده ایم پس هرگز نباید از چهارچوب قانون رقابت خارج شویم. کسی که می خواهد در آینده مجری قانون اساسی باشد می بایست از حالا اجرای قانون را تمرین کند. نباید بگذارد مرز دشمنی با دشمن کمرنگ بشود و در سیاست صادق و به امنیت ملی پایبند باشد و تنها وعده ی کاری را که در توان اوست به مردم بدهد. حجت الاسلام مشایخ در ادامه نباید های انتخابات را متذکر شدند و گفتند : کاندیدا ها نباید خود را با نفی دیگران اثبات کنند ، در تبلیغات خود اسراف نکنند و از بیت المال سو استفاده نکنند. فضای انتخابات را به برنده و بازنده تقسیم نکنند که برنده همه ی ملت هستند . امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آخر افزودند : درست است که هر شخصی را که شورای نگهبان تائید صلاحیت کرده صالح و کارآمد است، اما وضعیت و شرایط همه ی آنها یکسان نیست و مردم می بایست از بین آنها ، اصلح را انتخاب کنند.