• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

انقلاب اسلامی ایران در راستای غدیر است

انقلاب اسلامی ایران در راستای غدیر است

ما کشتار و اخراج مسلمانان مظلوم میانمار را محکوم می کنیم

 

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 17/6/96 عید غدیر را تبریک گفته و به اهمیت غدیر اشاره کرد. ایشان در ادامه گفت : غدیر یعنی تثبیت حکومت الهی ، غدیر باید اتفاق می افتاد تا مردم بعد از پیامبر بدون رهبر الهی نباشند و این رهبر که در راس حکومت الهی قرار می گیرد مجتهد عادل (ولی فقیه ) و عالم دینی است.

دو جریان در جهان اسلام در راستای غدیر بوده است. 1- انقلاب اسلامی ایران   2- بیداری جهان اسلام. تمامی جنگ های سال های اخیر در منطقه تلاش دشمنان برای از بین بردن بیداری اسلامی بوده است.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم یاد شهدای 17 شهریور آیت الله طالقانی و آیت الله شهید مدنی امام جمعه ی تبریز را گرامی داشت و گفت حادثه ی 17 شهریور 1357 دو پیامد داشت : 1- به حرکت انقلاب سرعت بخشید و ارتش را به سوی ملت جلب کرد .  2- رژیم در مقابله با مردم به لرزه افتاد و شکاف بین رژیم و مردم بیشتر شد.

ایشان در ادامه در مورد آتش سوزی جنگل هشدار داد و از حرکت خوب نیرو انتظامی در مبارزه با فساد و فحشا تشکر کردند. ایشان همچنین با داغ دیدگان حادثه واژگونی اتومبیل دانش آموزان ابراز همدردی کرده و گفت : باید تمهیدات لازم فراهم شود و توجه بیشتری به برنامه ریزی های اردو ها شود تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.

حجت الاسلام مشایخ در فراز دیگری از سخنان خود در مورد موج مسافران در تعطیلات تابستانی به شهرستان گفت : شهر باید نشان دهنده ی این باشد که ما شیعه ی علی (ع) هستین و می بایست تاثیر گذار باشیم نا تاثیر پذیر.

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم در بخش پایانی سخنان خود جنایات بوداییان افراطی میانمار را محکوم کرد و گفت : کشوری که رئیس جمهور آن جایزه صلح نوبل دریافت می کند در حالی که امروز جاهلیت مدرن جلوی والدین بچه ها را می کشند، خانه ها را آتش می زنند و 123 هزار نفر آواره و 400 نفر را کشته اند ، مسلمانانش حق مالکیت زمین ندارند ، 80% بی سوادند ، اجازه ی ورود به دانشگاه و کار در ادارات را ندارند و همه ی رسانه های جهانی در مورد این جنایات سکوت کرده اند ، ما از کشور های اسلامی و کسانی که وجدان بیدار دارند میخواهیم با محکوم کردن جلوی این جنایات را بگیرند.