• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

امام جمعه نوشهر در جمع پاسداران و سربازان سپاه نوشهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) و آرزوی توفیق پاسداری برای آنان گفت: امام حسین (ع) با اهدای خون خود از دین مبین اسلام پاسداری کرد.
به گزارش نوشهر آدینه حجت الاسلام محمود مشایخ در این مراسم با اشاره به رشادت ها و دلاوی های امام حسین (ع) و یاران باوفایش و همچنین قصاوت قلب یزیدیان در مقابل آنان اذعان داشت: ایادی غرب که همان یزیدیان زمان هستند امروزه ایران را تحریم کردند و حتی از تحریم دارو هم مضایقه کردند .
وی افزود : اگر بنا بر تسلیم بود امام حسین (ع) هم تسلیم می شد پس با تاثی از امام نباید ذلت را بپذیریم و عزت خود را از دست دهیم بلکه باید با ایستادگی دنباله رو راه امام باشیم.
امام جمعه نوشهر با اشاره به هفته اول محرم و دهه عاشورا به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید قبل عمل به آن مراحل امر به معروف را یاد گیرند.
وی افزود : امر به معروف قیل و قال و زد و خورد نیست و باید براساس سلسله مراتم صورت پذیرد.
حجت الاسلام مشایخ امر به معروف در دل و امربه معرف با چهره را اولین و دومین مرحله این فریضه الهی دانست و افزود: امر به معروف لسانی سومین مرحله است که باید با کلامی نرم ، دوستی و نصیحت انجام بگیرد و از دچار شدن گناه جدا دوری کرد.
وی تصریح کرد : اگر در سه مرحله اول نتیجه حاصل نشد مرحله عملی است که عموما کار مردم معمولی نیست بلکه وظیفه مامورین حکومتی و امنیتی است.
امام جمعه نوشهر در ادامه با اشاره به اینکه اگر امر به معروف و نهی از منکر در برخی موارد اثر نداشت اما در تاریخ ماندگار می شود و به مرور زمان تاثیر گذار خواهد بود خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران یکی از آثار حرکت امام حسین (ع) در عاشورا است.