• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

ایران عامل ثبات در منطقه است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 26/3/96 نمازگزاران عزیز را به تقوای الهی و دوری از گناه سفارش کردند. ایشان ضمن عرض تسلیت شهادت امام علی (ع) از اصول سیاست امام (ع) را در زمان حکومت و چه قبل از آن صداقت دانستند و گفت این درسی برای همه ی مسلمین است.

حجت الاسلام مشایخ  در ادامه ی سخنان هفته ی پیش در بررسی دولت کریمه ، از مصادیق مهم آن را اجرای قانون و قانونمداری در آن برشمرد و گفت : قانون محوری پایه ی دولت و اساس کار امام علی (ع) بوده است. ایشان در ادامه از دیگر شاخصه های دولت کریمه را شایسته سالاری دانستند ، یعنی شایستگان و خوبان باید در راس امور قرار گیرند. دیگر شاخصه ی  دولت کریمه مردم سالاری است . پیشینه ی مردم سالاری از اسلام می باشد همانطور که دولت پیغمبر اکرم (ص) در مدینه با حضور مردم در مدینه تشکیل شد. برجسته ترین مسئله ی زندگی حکومتی علی (ع) عدالت بود. رهبر معظم در طی سخنانی بیان داشتند که همت تمام کارگزاران دولت باید تلاش برای اجرای عدالت باشد.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم نمازگزاران عزیز را تشویق به شرکت در راهپیمایی روز قدس کرد و گفت : راهپیمایی روز قدس یعنی نمی گزاریم دشمن ما را غارت کند و حمایت از مظلومین است و هم نشان دهنده ی دشمنی با ظالمین. ایشان در ادامه این سخن امام (ره) را یاد آور شدند که گفت: روز قدس باید مقدمه ای باشد برای تشکیل حذب مستضعفین دنیا.

حجت الاسلام مشایخ 27 خرداد سالروز جهاد کشاورزی را گرامی داشته و گفتند : یکی از راه های اجرای شعار سال و افزایش اشتغال زایی استفاده از زمین های قابل کشت و کشاورزی است.

حجت الاسلام مشایخ در بخش پایانی سخنان خود به فرمایشات رهبر در جمع کارگزاران دولت اشاره کردند و گفتند: باید از تجربیات 40 سال گذشته ی انقلاب استفاده کنیم. اتحاد و انسجام زمانی موثر واقع می شود که فاصله با دشمن حفظ شود و به دشمن نزدیک نشویم. ایشان از دیگر عوامل موفقیت را عدم اعتماد به دشمن برشمرد و گفت : امروز قطر اعتراف می کند که آمریکا قابل اعتماد نیست و هم پیمانی با آمریکا جز بحران برای منطقه چیز دیگری ندارد. ایشان پیامد سفر ترامپ به عربستان را حمله ی تروریستی تهران و بحران در منطقه دانستند. آمریکا برای فروش اسلحه ی خود ایران هراسی را مطرح کرد اما امروز همه فهمیدند جمهوری اسلامی عامل ثبات منطقه و پیروزی است.