• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 4/3/97 ماه رمضان را وسیله ی آزمایش دیانت و مسلمانی مردم دانست. ایشان در ادامه ی بحث استکبار ستیزی در قران عوامل زمینه ساز استکبار را قدرت ، ثروت ، ضعف فرهنگی و فکری ، غفلت از قدرت خدا و توهم برتری در آفرینش دانست. ایشان در ادامه انواع استکبار را چنین برشمرد : استکبار عبادی ، استکبار سیاسی ، استکبار اقتصادی و استکبار علمی .

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم سالروز آزاد سازی خرمشهر و روز دزفول را گرامی داشته و گفت : دشمن 2 لشکر از 6 لشکر خود را برای تصرف دزفول اورده بود و اگر دزفول را میگرفتند خوزستان را از دست میدادیم. حدود 19 هزار واحد مسکونی تخریب شد اما مردم مقاومت کردند و مناطق اسیب دیده را بازسازی می کردند و با جمعیت چشمگیر نماز جمعه برگزار می کردند.

حجت الاسلام مشایخ در فراز بعدی سخنان خود به فرمایشات رهبر معظم در جمع مسئولین در هفته ی گذشته اشاره کرد و گفت: ما در مقاطع مختلف با قدرت در برابر دشمن ایستادیم و پیروز شدیم در این مرحله نیز اگر بخواهیم پیروز شویم باید ایستادگی کنیم. حضرت آقا در ادامه فرمود : این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد و خواهد خورد و این نیز سنت الهی است که ما باید به وظیفه ی خود عمل کنیم. ما نمی توانیم با آمریکا تعامل داشته باشیم چون آن ها زیر عهد خود میزنند و دشمنی عمیق با ایران و نظام جمهوری اسلامی دارند.ایشان در ادامه مسئله ی اصلی کشور را اقتصاد دانسته و گفت : حل مشکل اقتصاد وابسته به حل مشکلات داخلی است و این با 3 چیز بدست می آید: 1- اتکای به خدا  2- کار   3- تدبیر درست