• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

  • خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

    خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

  • این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

    این سنت الهی است که دشمن شکست بخورد

بیداری اسلامی متوقف نمی شود

بیداری اسلامی متوقف نمی شود
حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی نوشهر در خطبه ی اول 7/8/95 گفت استغفار همیشه خوب است ولی وقت سحر خوب تر است. اما استغفار بدون ترک گناه ریشخندی به خدا و خود است. وی در خطبه ی دوم گفتند ، شهید محمد حسین فهمیده سنش کم ولی عقلش زیاد و معرفتش بالا بود لذا او رهبر کوچک و الگوی همه است. او به مطالعه علاقه زیادی داشته و با آنکه به سن تکلیف نرسیده بود نماز میخواند و به والدین احترام می گذاشت. حجت الاسلام مشایخ در ادامه افزود : نهمین نشست مجمع جهانی بیداری اسلام با شعار بیداری اسلام متوقف نمی شود در بغداد با شرکت 22 کشور و حضور رحیم العبادی نخست وزیر عراق و دکتر ولایی دبیر مجمع ، اول آبان تشکیل شد و پیام های زیادی داشت. 1- دشمن گفت این برنامه تخصصی ایران است اما اثبات شد که این حرف درست نیست. 2- دشمن گفت مسلمانها در خوابند ولی شعارش حرف آنها را رد کرد. 3- هم زمان شدن با عملیات آزادسازی موصل یعنی در آن واحد استفاده از نرم افزار و سخت افزار.
امام جمعه نوشهر به مناسبت روز پدافند غیر عامل (8آبان) گفتند هدف مصونیت بخشی کشور است لذا باید به صورت یک باور و یک فرهنگ در آید ، پدافند یعنی ضد هجمه به عبارت دیگر یعنی دفاع آفند و حمله دشمن گاهی نظامی است ، گاهی اقتصادی است و گاهی فرهنگی . پدافند و دفاع در برابر حمله نظامی اگر با ابزار نظامی باشد میشود پدافند غیر عامل. حمله اقتصادی دشمن همان تحریم است و پدافند غیر عاملش اقتصاد مقاومتی است. پر تکرار ترین کلمه در فرمایشات رهبر در سال 95 تحریم اقتصادی است. امروز مهمترین مطالبه ی ملت نیاز های اقتصادی و معیشتی است. در هفته ی اخیر 3 وزیر جا به جا شد ، اگر برای مبارزه با فساد مالی است که در صندوق فرهنگیان 8 هزار میلیارد فساد مالی اتفاق افتاد و اگر برای مبارزه با ناکارآمدی در وزارت ورزش و ارشادات است باید استقبال کرد ولی مطالبه اصلی مردم رفع نیاز اقتصادی است که متاسفانه وزرای اقتصادی اینجا دیده نشدند.
امام جمعه ی نوشهر در رابطه با 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی گفت : مبارزه با استکبار نباید در شعار خلاصه شود باید با تلاش و تحصیل علم مبارزه کرد. باید مبارزه با استکبار به صورت یک فرهنگ در آید . امروز برای همه ی مردم دشمنی آمریکا نسبت به ما روشن شد. که بعد از برجام به دشمنی های خود با تحریم جدید با غصب پول ما و با شیطنت ادامه می دهد.

 

 

photo_2016-10-28_20-14-49 photo_2016-10-28_20-14-52 photo_2016-10-28_20-14-55