• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

 • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

 • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

  خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

تلخی ها و شیرینی های سال 95

تلخی ها و شیرینی های سال 95

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 27/12/95 نمازگزاران عزیز را به تقوا و انجام واجبات و ترک محرمات تشویق کرده و ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) را تبریک گفتند و ایشان را الگوی زنان مسلمان معرفی کردند.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در اغاز خطبه ی دوم سال نو را \یشا\یش تبریک گفته و عزیزان را توصیه به اسراف نکردن در خرید و مصرف مواد مصرفی کردند. وی همچنین افزود : در ایام تعطیلات مسافرین زیادی به شمال کشور می آیند ، ضمن تشکر از ادارات خدمات رسان ، ادارات و بیمارستان ها باید در این زمان امکانات بیشتری لحاظ کنند تا پاسخگوی مردم و مسافرین محترم باشد.

حجت الاسلام مشایخ در بخش دیگری از خطبه ها به ثبت نام کاندیدا های شورا ها اشاره کرده و گفتند باید افرادی ثبت نام کنند که شهر و شورا را بشناسند و در حوزه ی عمرانی ، فرهنگی ، ترافیک و مبلمان شهری اطلاعات کافی داشته و پاک دست باشند. وی همچنین به هیئت های اجرائی تذکر داد که افراد متدین و صالح و توانمند را تائید کنند. مردم نیز باید در رای دادن نهایت دقت را داشته باشند زیرا رای دادن برای کاندیدا ها یک سرمایه و یک چماغ خواهد بود.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در مورد شیرینی های سال 95 گفت شعار سال 985 (اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل) ، امنیت کشور ، حضور مردم در صحنه مثل راهپیمایی 22 بهمن ، رویش معنویت مثل راهپیمایی اربعین و اعتکاف و پیروزی مقاومت در فتح شهر حلب و موصل و فلوجه از شیرینی های سال 95 بود.

وی درباره ی تلخی های سال 95 گفت : آتش سوزی ساختمان پلاسکو ، حادثه قطار در دامغان ، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی ، و چند تن از شعرای انقلاب ( مرحوم سبزواری و عزیزی ) ریزگرد های خوزستان و جنایات داعش و مشکلات یمن و بحرین از تلخی های سال 95 بود.

آیت الله مشایخ در فراز پایانی خطبه ها همکاری 4 نهاد را برای رفع مشکل بیکاری لازم دانست. 1- دولت : با احیای کشاورزی و سرمایه گزاری صنعتی و تاسیس شرکت های دانش بنیان و راه اندازی کارخانجات های نیمه تعطیل 2- آموزش و پرورش : با آموزش نیرو های انسانی و استعداد یابی جوانان و یاد دادن مسائل فنی و مهارت های زندگی 3- دانشگاه ها با ایجاد ارتباط بین علم و صنعت و 4- مردم : دنبال شغل های کاذب نباشند و تولیدات داخلی خریداری کنند.

یک ديدگاه برای “تلخی ها و شیرینی های سال 95

 1. حسین مشایخ گفت:

  بسیارخوب ازمطالب بیان شده خطبه ها تشکر میشود