• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

تمدید تحریم توسط آمریکا علیه ایران نقض آشکار برجام است

تمدید تحریم توسط آمریکا علیه ایران نقض آشکار برجام است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در نماز جمعه مورخ 26/09/95 ضمن تبریک ولادت پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع)  و روز اخلاق و مهرورزی گفت از عوامل مهم موفقیت پیامبر اسلام اخلاق وی بوده همه باید به اخلاق خوب روی بیاورند . طبق آمار کسبه ی خوش اخلاق 70 % موفق و بقیه 30 % موفق یعنی 40 % موفقیت کسبه سهم اخلاق است.

امام جمعه ی نوشهر در ادامه افزود : دلیل تحریم آمریکا ساقط کردن نظام اسلامی ایران است. انرژی هسته ای و امثال آن بهانه بود چون امروز که دیگر ایران انرژی هسته ای ندارد که تحریم را تمدید می کنند. باید ملت عزیز ما این دشمن کینه توز را بهتر بشناسد.

البته این حرکت یک خوبی هم دارد و آن اینکه باعث انسجام قوا در کشور شد. آنها همیشه می گفتند ما نباید کاری کنیم در ایران اتحاد تقویت شود، حالا حواس جمع باشد که نقص برجام اختلاف به وجود نیاورد. قبلا بعضی از مسئولین همه چیز را به برجام وصل می کردند ، اشتغال را ، گرانی را ، کم و کسر ها را ، قبلا بعضی ها صحبت از برجام های دیگر می کردند حالا عبرت بگیرند حالا به سراغ نسخه ی اصلی که اقتصاد مقاومتی است بروند.

دستور رئیس جمهور به دو نفر از مذاکره کنندگان مخصوصا به آقای دکتر صالحی مبنی بر راه اندازی کشتی برای حمل و نقل با سوخت هسته ای جای تشکر دارد. امام جمعه ی نوشهر به مناسبت روز حمل و نقل و راهداری از رانندگان و راهداران تقدیر و تشکر کردند.

حجت الاسلام مشایخ در بخش دیگری از خطبه ها گفت مهمترین نیاز امروز جهان اسلام وحدت است. اختلافات ساخته و پرداخته دشمن است. بحث وحدت امروز ضرورت بیشتر دارد چون شیطنت و استکبار بیشتر شده است . معجزه ی وحدت امروز در سوریه نجات حلب است ، در عراق ان شاالله نجات موصل است و در ایران دفاع از حرم است.

نجات حلب یاد آور فتح خرم شهر است هرچند با فتح حلب جنگ سوریه تمام نشد ولی بینی دشمن به خاک مالیده شد و عظمت مقاومت بیشتر شد.

حجت اسلام مشایخ در پایان سخنان خود گفتند : برای وحدت حوزه و دانشگاه قربانی چون آیت الله مفتح دادیم. وحدت حوزه و دانشگاه از راه مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است.