• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژگی‌های شهیدان رجائی و باهنر پرداخت و گفت: دولت شهیدان رجائی و باهنر دولت مکتبی و دینی بودند و باید همه دولت به این مسئله توجه کنند.

وی افزود: ساده زیستی و توجه به محرومان و پرهیز از تجمل‌گرائی و دارای روحیه انقلابی و انگیزه انقلابی بودن باعث شد تا دولت شهیدان رجائی و باهنر به‌عنوان دولت شاخص باشد.

امام‌جمعه افزود: همه دولت‌ها باید انگیزه مردم‌داری و مردم یاری، تعهد همراه باصلابت و ایستادگی باانگیزه انقلابی داشته باشند.

وی با اشاره به ویژگی‌های دیگر شهیدان رجائی و باهنر که اهل سازش و مسامحه نبودند عنوان کرد: ملاک مقبولیت دولت‌ها در جمهوری اسلامی باید بر اساس ویژگی‌های دولت شهید رجائی و باهنر باشد.

امام‌جمعه نوشهر در بخش دیگر با اشاره به دیدار روز گذشته  هیئت دولت با مقام معظم رهبری گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی باید به‌صورت گفتمان دربیاید تا همه توجه کنند و تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

وی افزود: در حوزه سیاست خارجی به دیپلماسی معتقدیم اما در کنار این دیپلماسی‌ها نباید از ظرفیت‌های درون کشور غفلت کرد و نباید به وعده وعیدهای خارجی‌ها تکیه کرد.

حجت‌الاسلام مشایخ در بخش دیگر به مسائل فرهنگی کشور پرداخت و گفت: همه دستگاه‌ها و نهادها باید در خصوص فرهنگ و دغدغه‌های فرهنگی احساس مسئولیت کنند.

امام‌جمعه نوشهر در ادامه خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به ۱۷ هزار شهید ترور در انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی از همان ابتدای شکل‌گیری، قربانی ترورهای ناجوانمردانه بوده تا این نظام و انقلاب را ساقط کنند اما همیشه این سناریوی ضد بشری، نفاق و تکفیری از سوی استکباران و در رأسشان آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها هدایت و برنامه‌ریزی‌شده است.

امام‌جمعه نوشهر از رضایتمندی بالای ۷۶ درصدی مردم از اجرای طرح امنیت اجتماعی در کشور خبر داد.