• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

جمهوری اسلامی ایران زمینه ساز دولت کریمه امام زمان است

جمهوری اسلامی ایران زمینه ساز دولت کریمه امام زمان است

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ  12/3/96 خود و نمازگزاران را به تقوا سفارش کردند و در ادامه افزود : امام زمان (عج) در نامه ای به جمعی از شیعیان خواندن دعای افتتاح در ماه رمضان را سفارش کردند.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه توضیحاتی در مورد دولت کریمه داده و گفتند : دولت کریمه ای که در دعای افتتاح ذکر شده است قطعا دولت امام زمان (عج) است، اما آیا می توان به دولت غیر امام زمان نیز دولت کریمه گفت؟ برخی می گویند خیر نباید تنزل داد ، اما برخی بر این باورند اگر سمت و سوی حکومتی به سوی دولت کریمه باشد و زمینه ساز دولت امام زمان باشد می توان به آن دولت کریمه گفت. ایشان در ادامه شاخصه های دولت کریمه را دو دسته ی ایجابی و سلبی نام برده و 4 شاخصه ی مهم ایجابی را چنین ذکر کردند :

1- اقتدار      2- خدا محوری      3- حاکمیت ارزش ها       4- حاکمیت قانون

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم از شهدای نیروی انتظامی که از آنها به عنوان شهدای حریم یاد می شود تجلیل کردند.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در بخش دیگری از سخنان خود به جشن گلریزان در ماه رمضان اشاره کردند و گفتند : این جشن برای کمک به زندانیانی که جرمشان غیرعمدی است می باشد و لازم است همه کمک کنند.

حجت الاسلام مشایخ 10 رمضان روز وفات حضرت خدیجه را تسلیت عرض کرده و گفتند : حضرت خدیجه همه ی هستی خودش را برای اسلام و پیامبر اسلام گذاشتند و بر گردن همه ی مسلمین حق دارد. ایشان در ادامه 15 خرداد روز محیط زیست را گرامی داشته و گفتند : وظیفه ی همه ی ما این است که در حفظ محیط زیست موثر باشیم.

حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود 14 خرداد رحلت امام خمینی (ره) را تسلیت عرض کرده و گفتند : آنچه مهم است ، میراث امام است تا بتوانیم راه او را ادامه دهیم و وصیت او را اجرا کنیم . از ادبیات مهمی که امام برای ما برجا گذاشته است اسلام ناب و اسلام آمریکایی مانند اسلام عربستان است که به آمریکایی ها باج می دهد و ذره ای مبارزه با استکبار در آنها وجود ندارد. در مکتب امام سیاست و دیانت با هم تنیده است. درست است که جسم امام دیگر بین ما نیست اما فرهنگ و افکار او در میان مردم زنده است.

امام جمعه ی نوشهر گفت 14 خرداد اتفاق دردآوری بود ولی مجلس خبرگان با انتخاب خلف صالح امام خامنه ای مرحمی بر این زخم گذاشت و راه امام ادامه یافت. این خلف صالح 28 سال است مثل خورشید می درخشد و مثل امام رهبری می کند. در این 28 سال اتفاقات زیاد افتاد و خطراتی کشور را تهدید کرد ولی با مدیریت معظم له کشور حفظ شد.