• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

جنگ امروز جنگ اراده هاست

جنگ امروز جنگ اراده هاست

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نمازجمعه مورخ 29/04/97 دهه ی کرامت را گرامی داشته و ولادت امام رضا (ع) را تبریک گفتند. وی در خطبه ی اول درباره ی فرهنگ رضوی صحبت کرد و گفت : مأمون به امام رضا (ع) ولایت عهدی را تعارف کرد و خواست حضرت را تطمیع کند که حضرت فریب نخورد و اصولا دشمن گاهی از راه تطمیع پیش می آید و نباید فریب خورد ، گاهی با تهدید جلو می آید و نباید مرعوب گشت و گاهی نیز جنگ روانی راه می اندازد که باید صبور بود.

امام جمعه ی محترم در آغاز خطبه ی دوم به فرمایشات رهبر معظم در جمع هیئت دولت اشاره کرد و گفت ایشان ره کار های خوبی در خصوص مسائل اقتصادی به هیئت دولت ارائه کردند و فرکودند: من مخالف مذاکره با اروپا نیستم ولی نباید کشور را معطل برجام کرد. جنگ امروز جنگ اراده هاست و اراده ی دشمن شکست نظام اسلامی و اقتصاد کشور و نشان دادن تصویری ناکارآمد از نظام است. باید تصویر کارآمدی را به مردم نشان دهیم و این از دو راه دست یافتنی است: 1- از طریق رسانه ها ، صدا و سیما و بیان توضیحات لازم در تریبون های عمومی و مطبوعات .  2- عملکرد مسئولین و یافتن مشکلات و گزارش صحیح دادن به مردم با شفافیت. موفق بودن دولت مشروط است به داشتن روحیه ی انقلابی و جهاد در میدان مدیریت. نیاز است در برابر دشمن اقتدار نشان دهیم و این اقتدار باید به موقع و صریح باشد. نقش رهبری در زمان های مختلف راه گشا است. در حادثه ی 7 تیر 1360 که جمع زیادی از مسئولین به شهادت رسیدند و مردم شوکه شدند ، امام خمینی با بیانات شیرین خود مرهمی بر زخم ها گذاشت . همچنین در زمان جنگ نیز بیانات حضرت امام همواره آرامش بخش بود. در بحران های سیاسی و نظامی و دیگر بعد ها همیشه وجود ولی فقیه ثمربخش است و باید بیش از این تبعیت از ولایت فقیه داشته باشیم.

حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود به فرمایشات رهبر معظم در میان کارگزاران حج اشاره کرد و گفت: حجاج می بایست به تحولات جهان اسلام توجه کنند. الان از عراق اخبار خوبی نداریم ، حتی شیعه را بر علیه شیعه تحت عموان عرب و عجم و عراق را علیه ایران و ایران را بر علیه عراق تحریک می کنندو نمیگذارند عراق در آرامش باشد. این رودر رویی ها نقشه ی دشمن است و میبایست بیشتر مورد توجه قرار گیرد.