• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

حضور مردم در انتخابات خنثی کننده ی توطئه های دشمنان

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه ی اول خود و نمازگزاران عزیز را به دوری از گناه و تقوا سفارش کرده و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به همه ی مسلمین تبریک گفتند و در ادامه افزود : روزه ، روح تقواست و از ضروریات دین روزه ی ماه مبارک رمضان است. باید از این فرصت زمانی به درستی بهره برد. حجت الاسلام مشایخ در ادامه برکات روزه ی ماه مبارک رمضان را چنین بر شمردند :

1- موجب تقویت تقوا می شود

2- از بین رفتن و سوزاندن گناهان

3- کاهش آمار جرم و فساد

4- کنترل غضب و شهوات

5- تقویت عاطفه و اراده

6- استراحت دستگاه گوارش و درمان برخی بیماری ها

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه ی دوم از حضور گرم مردم در انتخابات تشکر کردند و حضور مردم در انتخابات را پشتوانه ای برای نظام و خنثی کننده ی توطئه های دشمنان و شرکت انها را نشان دهنده ی بلوغ سیاسی مردم دانستند.

حجت الاسلام مشایخ در پی نتیجه ی انتخابات و برنامه های دولت ، اولویت کار ها را گفته های رهبری دانسته و گفتند : می بایست به سخنان رهبر و موضوعاتی که ایشان تاکید داشته اند مانند تولید و اشتغال ، توجه به اقشار ضعیف ، توجه به نقاط محروم و برخورد با فساد و آسیب های اجتماعی پرداخت و اینها را در اولویت برنامه ها قرار داد.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در پی سفر ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عربستان گفتند: این سفر به گفته ی خودشان به منظور ائتلاف ضد تروریستی بوده است در حالی که همه می دانند اینها خودشان پشتیبان تروریست ها اند و دولت عربستان که دستش به خون بی گناهان یمن آغشته است با بستن قرار داد 110 میلیاردی خرید اسلحه تنها اهداف شوم خود را آشکارتر می سازد.

حجت الاسلام مشایخ در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات رهبر در دیدار با فرماندهان فتح خرمشهر اشاره کرده و گفتند : غرور باعث شکست می شود ، تواضع همیشه پیروز است. در زمان فتح خرمشهر امام برای اینکه کسی به پیروزی مغرور نشود گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد تا جلوی مغرور شدن را بگیرد. ایشان همچنین درس هایی که از فتح خرمشهر آموختیم را چنین برشمرد:

1- توکل بر خدا داشتن

2- حفظ روحیه ی انقلابی

3- نترسیدن از دشمن و امکانات آنها

امام جمعه ی محترم در فراز پایانی سخنان خود 7 خرداد سالروز افتتاح ادوار 9 گانه ی مجلس را گرامی داشته و گفتند : نمایندگان محترم مجلس نواقص قانونی انتخابات را برطرف کنند. قانون باید تسهیل کننده ی انتخابات باشد.