• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

حمایت از کالای ایرانی وظیفه مسئولین و مردم

حمایت از کالای ایرانی وظیفه مسئولین و مردم
حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه پس از سفارش به تقوا گفت: اطاعت خدا باعث تکامل است و هدف خلقت نیز کمال است.
امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم شهادت امام کاظم (ع) را تسلیت گفته و در ادامه با اشاره به 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: این روز را گرامی می داریم و می بایست قدر دان باشیم. دانشمندان زیادی در این راه ترور شدند ، دشمن می گوید ایران نباید این فناوری را داشته باشد چرا که می خوتهد این فناوری در انحصار خودشان باشد همانطور که در زمان پادشاهان گذشته علم و یادگیری آن در انحصار اشراف بوده. حال ایران اسلامی با همت و تلاش دانشمندانش به این فناوری دست یافته و به گفته ی رهبر معظم یکی از راه های حل مشکلات همین پیشرفت ها است.
حجت الاسلام مشایخ در پایان به بررسی شعار سال که حمایت از کالای ایرانی می باشد پرداخت و گفت : هم مسئولین و هم مردم میبایست از این شعار حمایت کنند. مسئولین با فراهم کردن مقدمات تولید و تهیه مواد اولیه و سخت گیری نکردن در عوارض و مبارزه با قاچاق و خرید محصولات کشاورزان با قیمت خوب می توانند راه را هموار تر کنند. مردم نیز حمایت کنند ، فروشنده کالای ایرانی بفروشد و خریدار کالای ایرانی بخرد و مردم همیشه نگویند کالای ایرانی کیفیت ندارد ، آیا مواد غذایی ، پارچه ، فرش ، چایی ، میوه ، زعفران و دیگر تولیدات داخلی کیفیت ندارد؟. ایشان در ادامه با اشاره به این که تولیدات خارجی با کیفیت نیز در زمان آغاز به کار کیفیت محصولات حال حاضرشان را نداشته اند گفت : با تلاش و پیشرفت و حمایت ، کیفیت تولیدات داخلی نیز می تواند افزایش یابد. ایشان در پایان با اشاره به موقعیت خوب منطقه کجور گفت: اگر در منطقه کجور مرکزی برای خرید شیر و محصولات دامی باشد قطعا روستاییان کجور می توانند یکی از بهترین تولید کنندگان لبنیات در منطقه باشند.