• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 11/3/1397 گفت: در هفته ی آتی شب های قدر را پیش رو داریم و می بایست از این شب ها به درستی استفاده کنیم. امام جمعه ی نوشهر در ادامه ی بحث استکبار ستیزی گفت : یکی دیگر از انواع استکبار استکبار علمی است. دنیای غرب دارای علم و صنعت پیشرفته است و می گوید این علم باید در انحصار خودشان باشد و این استکبار است.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم ضربت خوردن و شهادت حضرت علی (ع) و سالروز واقعه ی 15 خرداد را تسلیت گفت. ایشان در ادامه 14 خرداد سالگرد رحلت امام (ره) را تسسلیت گفته و افزود : رحلت امام غم جانکاهی بود چرا که انقلاب نو پا بود و در آن 10 سال هیچ روز خوشی وجود نداشت، توطئه های داخلی و خارجی زیادی در کار بود و در چنین شرایطی رحلت امام بر غم ها افزود اما اقدام خوب مجلس خبرگان در آن روز مرهمی شد بر این زخم. مشایخ در ادامه گفت : نقش ولی فقیه حفظ نظام و جلوگیری از نفوذ بیگانه است . درود میفرستیم به روح بلند امام (ره) و به رهبر عرض میکنم ما همه سرباز توییم.

امام جمعه ی نوشهر در فراز بعدی سخنان خود گفت: دین بعد از غیبت امام زمان (عج) به برکت حوزه های علمیه و دست پرورده های حوزه ی علمیه باقی مانده است. مردم شهر و اطراف و ادارات همه از طلاب حوزه ی علمیه شهید بهشتی نوشهر استفاده می کنند.

حجت الاسلام مشایخ در پایان به مشکلات و نیازمندی های شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکلاتی در حوزه درمان ، فرهنگ و عمران وجود دارد، برای مثال در حوزه ی فرهنگ مجموعه ی سیترا که دیگر مرکز تفریح نیست بلکه مرکز فساد است ، شهرداری اگر نمی تواند آن را حفظ کند به ستادی بسپارد که آن را حفظ کند. مشکلاتی در حوزه عمران نیز وجود دارد که نیازمند بودجه ی استانی و ملی است توقع است مسئولین آن ها را لیست کرده و در نوبت قرار دهند. ایشان در ادامه  توصیه کردند که در انتخاب مسئول و رئیس ادارات فردی توانمند و پاک دست انتخاب کنند و به کارمندان توصیه کردند که دغدغه ی حل مشکل مردم را داشته باشند. ایشان در آخر افزود : امتداد نوشهر در منطقه ی شرق تا رویان حدود 40 کیلومتر است و هیچ آتش نشانی ای برای پوشش آن منطقه وجود ندارد لازم است مرکزی برای ماشین و خدمات آتش نشانی لحاظ شود.