• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطبه های نماز جمعه مورخ 7/2/97

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 7/2/97 پس از سفارش به تقوا به بررسی زمینه ساز بودن جمهوری اسلامی برای حکومت حضرت مهدی (عج) پرداخته و گفت: قطعا مهم ترین اتفاقی که پس از ظهور وقوع می یابد تشکیل حکومت دینی حضرت مهدی (عج) است که ظلم و استکبار را نابود می سازد و این همان آرمان مستضعفین جهان است. ایشان در ادامه افزود : انقلاب اسلامی ایران به دنبال 2 هدف است: 1- حاکمیت دینی در حد توان خود  2- زمینه سازی حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) .  امام جمعه ی نوشهر در ادامه هدف از تشکیل حکومت امام زمان را در فراهم کردن ابزار و از بین بردن موانع رسیدن به تکامل و تقرب دانست که همان هدف آفرینش است.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم ولادت امام زمان (عج) را تبریک گفته و روز مستضعفین و سربازان گمنام را گرامی دشات و از زحماتشان تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه ی نوشهر 11 اردیبهشت روز کار و کارگر را گرامی داشت و گفت: ما مدیون کارگران هستیم. امسال سال حمایت از کالای ایرانی است و خرید کالای ایرانی یعنی حمایت از کارگران ایرانی. در اسلام هم کارگر حقوقی دارد و هم کارفرما . زمانی کار درست پیش میرود که حقوق هر دو سمت بر قرار باشد.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه روز شهادت آیت الله مطهری و روز معلم را یادآور شد و گفت : معلم سازنده ی جامعه است. کسی در جایگاه خود به خوبی خدمت می کند که معلم و مربی خوب داشته است. معلمین می بایست مراقب رفتار ، پوشش ، سخنان و عملشان باشند چرا که آن ها الگوی دانش آموزان هستند. معلمین می توانند خرید کالای ایرانی را آموزش دهند و فرزندان با فرهنگ سازی در خانواده هایشان حمایت از کالای ایرانی را محقق کنند.

امام جمعه ی نوشهر در پایان به سخنان رهبر معظم در مسابقات قرآنی هفته ی گذشته اشاره کردند که ایشان فرمود : مشکل مسلمانان امروز عمل نکردن به قرآن است، چرا که اگر عمل می کردند این کشور ها دچار ذلت نمیشدند طوری که رئیس جمهور آمریکا بیاید و بگوید توانمندی کشور های عربی به ما وابسته است.