• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطبه های نماز جمعه مور6

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 26/08/96 ضمن عرض تسلیت رحلت جانسوز پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) ، گفت : سه طایفه مخالف پیامبر بودند: مشرکین و اشراف مکه و یهود و منافقین در مدینه . امروزه نیز همین طایفه ها در چهره های دیگر مخالف اسلام هستند. به جای مشرکین و اشراف مکه ، امروزه استکبار و آمریکا و به جای یهود رژیم صهیونیستی و منافقین وجود دارند. آن ها در آن زمان پیامبر را تحریم و یارانش را شکنجه و شهید می کردند و امروزه نیز ما را تحریم می کنند و امام موسی صدر و شهیده بنت الهدی و … را شهید می کنند.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه 2 صفت بارز پیامبر در حوزه اجتماعی را چنین برشمرد : 1- مدارا و نرمش 2- صلابت و قاطعیت و در ادامه افزود : در طول 23 سال نبوت رسول اکرم (ص) ایشان آنقدر با اخلاق و رفتارشان زیبا عمل کردند که بسیاری از ضد ارزش ها از بین رفته و بسیاری از ارزش های از دست رفته مانند امنیت و انسانیت در بین مردم زنده گشت.

امام جمعه ی نوشهر در فراز دیگری از سخنان خود گفت : حادثه ای که به غم ماه محرم و صفر افزود ، زلزله ی هفته ی گذشته در کرمانشاه بود که خسارات جانی ومالی زیادی برجای گذاشت. ایشان ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده های جانباختگان این حادثه از کمک های مردم و افراد حاضر در صحنه برای کمک به آسیب دیدگان تشکر کرد و افزود : کشور ما در کمربند زلزله خیز قرار گرفته و نظام مهندسی و دیگر سازمان های مرتبط می بایست با شناسایی گسل ها و کنترل نقاط زلزله خیز، ساخت و ساز ها را تحت نظر داشته باشند تا اینگونه بحران ها مدیریت شود.

مشایخ در انتها به برگزاری همایش علامه فاخری پدر و پسر در روز پنج شنبه 2/09/96 خبر داد و گفت : ورود عموم در این مراسم آزاد بوده و در اردوگاه شهید رسولی نوشهر واقع در خیابان شهید عماد الدین کریمی جنب رودخانه کرکرودسر برگزار می شود و از همشهریان گرامی برای حضور در این مراسم دعوت به عمل می آید.