• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطبه ی ایراد شده در نماز جمعه 1394/10/11 توسط آیت الله مشایخ

حضرت آیت الله مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در خطبه ی نماز جمعه ی مورخ 11/10/1394 در بیان مناسبت های هفته گفتند:

جمعه ی گذشته روز ولادت حضرت مسیح (ع) بود و امروز آغاز سال مسیحی است . به همین مناسبت مقام معظم رهبری از یک خانواده شهید مسیحی دیدار کرده است. میگویند در تهران هیچ خانواده ی 2 شهید داده ای نیست که آقا به دیدار آنها نرفته باشد.رأفت و همدلی و هم زبانی یعنی این. مسیحی ها در ایران یک اقلیتی هستند که در جنگ همکاری خوبی داشتند. این اقلیت در جنگ 89 شهید 105 جانباز 25 اسیر و 4 مفقودالاثر داده است.

16 دی روز شهادت شهدای هویزه است. این روز ، روز شهدای دانشجو نامیده شده است. 17 دی سالروز کشف حجاب توسط رضا خان ملعون است . اولین مبارزه ای که با دین کرده است کشف حجاب بود.خداوند لعنت کنند آنهایی را که با دین مبارزه کردند و تأیید بفرماید آنهایی را کع برای ترویج دین فعالیت میکنند.

خطیب جمعه ی شهرستان نوشهر با اشاره به هفته ی وحدت گفتند : هفته ی وحدت را پشت سر گذاشتیم . بیست و نهمین کنفرانس در تهران برگذار شد. رهبر معظم انقلاب فرمودند: وظیفه امت فقط این نیست که فقط ولادت یا مبعث پیامبر (ص) را زنده نگه بدارد بلکه باید تمدن اسلامی را زنده کنند و این 2 شرط دارد: 1- اینکه سایه ی استعمار بر کشور های اسلامی نباشد و 2- اولویت داشتن تمدن اسلامی در جهان اسلام . چرا در مقابل حوادث جهان اسلام کشور های اسلامی سکوت میکنند. از سیاست مداران کشور های اسلامی مأیوسیم ، مردم به صحنه بیایند از تفرقه بکاهند. استعمار در جهان اسلام با ایجاد تفرقه در تمام کشور ها جنگ ایجاد کرده است و با پول مسلمانان کشور های اسلامی را نابود میکند.

ثبت نام مجلس خبرگان و شورای اسلامی انجام شد حالا نوبت احراز صلاحیت است. هیأت های اجرایی باید کارهایشان را انجام بدهند. باید مراجع چهار گانه جواب های خود را بدهند. بحث این است که باید صلاحیت های آنان احراز شود. چون باید اینها در این مملکت پست بگیرند. از همه ی هیئت های اجرایی میخواهیم به آچه حق است عمل کنند. باید تحقیقات محلی نیز انجام گیرد.

از وزارت کشور و زیر مجموعه های آنان انتظار میرود که با شورای نگهبان و نظارت همکاری بکنند. بحث نفوذی ها را جدی بگیرید ، دشمن به دنبال تغییر فرهنگ مردم و افکارشان است. تغییر صورت و سیرت انقلاب است. سابقه ی نفوذ حتی در بیوت مراجع داریم در سطح ریاست جمهوری و مجلس داریم.

9 دی روز بصیرت مال همه است مال این دولت و آن دولت نیست. در 9 دی باید عبرت بگیریم برای فتنه های بزرگتر اگر خدایی ناخواسته پیش آید.

20160101_123401