• خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

  • ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

    ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

  • نماز جمعه ، عامل وحدت

    نماز جمعه ، عامل وحدت

خلاصه خطبه نماز جمعه 1394/11/23 ایراد شده توسط آیت الله مشایخ

تراز مجلس شورای اسلامی شهید آیت الله مدرس است

نماز جمعه عبادی سیاسی مورخ 1394/11/23 با حضور جمع کثیری از مردم خداجو و همیشه در صحنه ی شهرستان نوشهر به امامت حضرت آیت الله مشایخ برگذار شد. خطیب جمعه ی نوشهر در ادامه ی تفسیر دعای عرفه امام حسین (ع) با اشاره به فرازی از این دعا گفتند: این خداوند است که مکنت و قدرت میدهد و اگر مکنت و قدر در دست آدم های خوب و صالح قرار گیرد منشآ خیر است. اصولاًقدرت یکی از شرایط چهارگانه تکلیف است:

1- عقل 2- بلوغ  3- علم  4- قدرت

امروز در کشور ما به فضل خدای متعال و به برکت خون شهدا قدرت و مکنت در اختیار ولی فقیه قرار دارد. بر همه ی ما فرض است که این مکنت و قدرت را حفظ کنیم.

آیت الله مشایخ با توجه به مناسبت های هفته ایام ولادت حضرت زینب (س) که روز پرستار نام گذاری شده است را گرامی داشته و به پرستاران تبریک گفتند. ایشان در فرازی از بیانات خود از حضور گسترده مردم شهرستان نوشهر و سراسر کشور در مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال قدر دانی کردند و گفتند این راهپیمایی 2 پیام داشت :

1-  وحدت   2- استقامت: یعنی مردم روی آرمان های انقلاب ایستادگی دارند

22 بهمن در واقع برای مردم ایران روز عید است . مردم راهپیمایی میکنند ، این راهپیمایی نماد حمایت مردم از نظام و ارتباط با حاکمیت است. قطعا مردم این حمایت را با رفتن به پای صندوق های رآی در روز 7 اسفند تکمیل میکنند. در حکومت مردم سالاری دینی 4 اصل وجود دارد:

1-  رضایت مندی مردم   2- ارزش مداری    3- حق مداری     4- اصل قانون مداری

خطیب جمعه ی نوشهر با اشاره به انتخابات در پیش رو گفتند : نمایندگان مجلس شورای اسلامی دارای 2 وظیفه میباشند.

1-  وضع قانون

2- نظارت بر اجرای قانون

تراز مجلس شورای اسلامی شهید آیت الله مدرس است. مردم باید کسی را به مجلس بفرستند که استکبار ستیز ، شجاع و ولائی باشد. کاری نکنیم که مجدد مجلس ششم تکرار شود. در انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان رهبری کسانی را انتخاب بکنیم که:

اندیشه های امام را بشناسند. مجلس خبرگان جایی است که باید به سرنوشت کل نظام توجه شود. مجلس خبرگان جناحی و سیاسی نیست.

امام جمعه ی نوشهر در اشاره به نشست آلمان در موضوع سوریه گفتند: حامیان داعش نتوانستند به اهداف خود یعنی به خاک سوریه ورود کنند ، چون دیدند حلب دارد آزاد میشود آنها شعار صلح دادند که این خود نوعی کمک به داعش است و میگویند در جلسه داعش باید حضور یابد ، این چه مبارزه با داعش است؟!

20160212_123900 20160212_123909