• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 02/04/96

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 02/04/96 از حضور پر شور مدردم عزیز در راهپیمایی روز قدس تشکر کرده و گفتند : باید سرمایه ی معنوی ای که در ماه رمضان جمع آوری کرده ایم را در باقی سال حفظ کنیم.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه سخنان هفته ی پیش در پی بررسی دولت کریمه امام زمان (عج) گفتند: یکی دیگر از شاخصه های دولت کریمه اقتدار است. این اقتدار از چند مؤلفه نشأت می گیرد. یکی از این مؤلفه ها رهبری است زیرا رهبر در دولت کریمه الهی است و شجاع. از دیگر مؤلفه های اقتدار همبستگی امام و امت است چون رهبر در دولت کریمه به دنبال منافع شخصی نیست و در دل مردم جا دارد و مردم از او پیروی می کنند. دیگر مؤلفه ی اقتدار فرهنگ شهادت و ایثار است. یعنی مردم برای دین و نظامشان از جانشان مایه می گذارند. این اقتدار در حوزه های مختلف نمود دارد از جمله در حوزه اقتصاد که امروزه اقتصاد مقاومتی است ؛ یعنی مردم می بایست احتیاجات خود را با دست خود برآورند. جمهوری اسلامی نمادر از دولت کریمه است و راه رسیدن به آن را به جهان نشان می دهد.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم پیشاپیش عید سعید فطر را تبریک گفتند. ایشان در ادامه در مورد 5 تیر ، سالروز مبارزه با مواد مخدر گفت : مسئولین بسیار تلاش کردند و ما در مرز ها در مبارزه با نواد مخدر شهید ها داده ایم ، امام متاسفانه این مشکل هنوز ریشه کن نشده و سن اعتیاد به نوجوانان رسیده است. ایشان یکی از راه حل های رفع این مشکل را نشان دادن روحیه ی انقلابی توسط قضات و راه حل دیگر را عزم ملی دانستند و اینکه همه باید در این مسئله کمک کنند.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در ادامه به بررسی حمله ی موشکی سپاه به پایگاه های داعش پرداخت و گفت : پس از حمله ی تروریستی 2 تیم از گروهک داعش به تهران مسئله ی انتقام در دست کار قرار گرفته بود. سپاه پاسداران با هدف قرار دادن چند پایگاه که یکی از آنها دیرالزور ، پایگاه فرماندهی داعش بوده توسط 6 موشک  میان برد ، با برد 700 کیلومتر مورد اصابت قرار داده و بیش از 170 تن از تکفیری ها به درک واصل شدند. این حمله ی موشکی نشان داد ایران قدرت مقابله با هرگونه تهدید و دشمنی را دارد. همچنین با توجه به ساخت آن در دوره ی تحریم نشان داد که نیازی به بیگانگان نداریم و اقتدار خود را در این حمله ی موشکی به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود 3 بحران امروزی رژیم صهیونیستی را چنین برشمردند : 1- بحران هویت و مشروعیت    2- بحران جغرافیایی و بی وطنی    3- بحران جمعیتی