• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 24/09/96 نمازگزاران عزیز را به تقوا و دوری از گناه سفارش کرده و از سخنران قبل از خطبه ها ، جناب آقای احمدیان نماینده بسیج دانشجویی تشکر کردند.
حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم از راهپیمایی هفته ی گذشته در رابطه به محکومیت اعلام انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به بیت المقدس توسط رئیس جمهور آمریکا ، از مردم تشکر کرده و گفت : سران کشور های اسلامی در ترکیه اجلاسی برگزار کردند و این سخنان را محکوم کردند. می بایست عمل کنند و رژیم صهیونیستی را تحریم کنند.
مشایخ در ادامه 25 اذر روز پژوهش را گرامی داشته و گفت: پژوهش به معنای کشف واقعیت جدید و واقعیت نو است و این از اساسی ترین نیاز های یک کشور برای پیشرفت می باشد. پژوهش موجب تولید علم است و علم مایه ی قدرت. در زمینه های صنایع ، کشاورزی ، دریا و جنگل و … میبایست پژوهش های صحیحی در موردشان انجام شود تا به استفاده ی مناسب از آنها دست یابیم.
امام جمعه ی نوشهر در فراز بعدی سخنان خود 26 آذر روز حمل و نقل را گرامی داشته و گفت: حمل و نقل در اقتصاد کشور نقش بسیار مهمی دارد. در شهر ما ، بندر از نداشتن زیرساخت های مناسب حمل و نقل رنج می برد، راه حل هایی پیشنهاد شده اما تا کنون به مرحله اجرا نرسیده است و می بایست این مشکلات حل شود.
حجت الاسلام مشایخ در بخش دیگری از سخنان خود 27 آذر روز وحدت دانشگاه و حوزه را گرامی داشته و گفت: دانشگاه و حوزه مکمل یکدیگرند، دانشجو باید با آموزه های دینی آشنا شود ، دشمن برای جدا کردن این دو از یکدیگر بسیار تلاش کرد اما موفق نشد، این پیوند باید بیشتر شود تا دشمن مایوس گردد.
در پایان حجت الاسلام مشایخ در مورد تقدیم لایحه بودجه سال 97 به مجلس گفت : مجلس باید نقاط قوت و ضعف این لایحه را بررسی کند و شتاب زده عمل نکند تا بهانه دست دشمن ندهد. اگر هزینه جاری دولت در این لایحه بالا است ، مثل حقوق نجومی ، پاداش های میلیونی ، سفر های خارجه پر هزینه باید کنترل شود و اگر اقتصاد داخلی یعنی استفاده از توانمندی داخلی توجه به کشاورزی و حمایت از تولید کنندگان لحاظ نشد ، لحاظ شود.