• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

 

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97 عید سعید قربان و روز عرفه را گرامی داشت و گفت: روز عرفه روزی است که درهای رحمت الهی بر بندگان باز میشود. ایشان افزود مراسم دعای عرفه روز سه شنبه ی هفته ی آینده ساعت 4 عصر در مصلی امام خمینی (ره) نوشهر و نماز عید قربان روز چهارشنبه ساعت 7:30 صبح در همین مکان برگزار میگردد.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان را گرامی داشت و گفت: در جنگ تحمیلی از همه طیف اسر داشتیم و آن ها در دوران اسارت هم شکنجه ی جسمی میشدند و هم شکنجه ی روحی اما اسرای ما عاشق معنویت و امام بودند و با استقامت و روحیه ی بالای خود نگذاشتند دشمن به اهداف خود برسد.

امام جمعه ی نوشهر در بخش بعدی سخنان خود به فرمایشات رهبر در خصوص مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت : حضرت آقا فرمودند همه ی گرانی ها از ناحیه ی تحریم نیست و برخی از ناحیه بد مدیریتی داخلی است و طبیعی است مردم خواستار تغییر سیاست های غلط اقتصادی باشند. ما با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد ، برجام تجربه ی خوبی بود و نشان داد آمریکا رژیمی زورگوست که وعده میدهد و زیر آن میزند ، همچنین اقتدار نظامی ایران باعث شد تا آن ها فکر جنگ را از یاد برند. این سخنان رهبر به منزله ی عضای موسی بود که همه ی سحر ها را باطل کرد و به مردم روحیه ای تازه بخشید.

از زمان خروج آمریکا از برجام دور جدیدی از تعارض آمریکا شروع شده است و دشمن دارد از همه ی ظرفیت های خود استفاده میکند تا شکست های خود را جبران کند. دشمن از 3 سمت فشار آورده است : 1- اقتصادی  2- روانی  و 3- عملی   و هدف آن ها سلطه است.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه سخنان خود گفت : ما نیز باید مانند رهبر معظم انقلاب به این نظام اطمینان داشته باشیم ، چرا که ماهیت انقلاب ما خدایی است و این انقلاب توسط احذاب بوجود نیامد بلکه این انقلاب مردمی است و همه جانبه . ایشان در ادامه راه حل مشکلات کشور را در موارد زیر دانست : 1- هم افزایی سه قوه    2- مسئولین در جابجایی مدیران به توانمندی ، دلسوزی ، تخصص و ایمان این افراد توجه کنند.   3- تقویت اعتماد مردم به مسئولین    4- برخورد جدی با فساد و مفسدین    5- وارد شدن مردم در صحنه و بیان اطلاعات خود از احتکار و مفسدین