• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 8 دی 96 همه ی نمازگزاران را به تقوا و دئری از گناه سفارش کرده و سپس به ادامه ی بررسی دعای عرفه ی امام حسین (ع) پرداخت.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم ضمن تسلیت رحلت شهادت گونه ی حضرت فاطمه معصومه (س) گفت : قبر مبارک ایشان که در قم قرار دارد موجب برکات بسیار زیادی برای همه است. حضرت معصومه (س) الگویی بسیار مناسب برای دختران و زنان است. میبایست او را بیشتر بشناسیم و به فرزندانمان بشناسانیم تا از شر هجمه های دشمنان در امان باشند.

امام جمعه ی نوشهر در ادامه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را گرامی داشته و گفت: این روز ، روز حماسه مردمی است که از دین خود دفاع کردند. در پی فتنه سال 88 ، فتنه مرحله به مرحله پیش می رفت ، تا اینکه در عاشورای آن سال فتنه گران پرچم امام حسین (ع) را آتش زدند و به عزاداران حمله کرده و سوت و کف زدند و خوشحالی کردند ، مردم فهمیدند که این ها به دنبال حمله به اعتقادات ما هستند. ایشان در ادامه ویژگی های 9 دی را چنین برشمرد: 1- مردمی بودن 2- با بصیرت و آگاهی انجام شدن 3- با ایمان به امام (ره) و انقلاب بودن 4- غلبه ی جنود الله بر جنود شیطان 5- اقدام به هنگام و به موقع 6- 30 سال بعد از انقلاب بوده ، یعنی نسل جدید حرکت پدران خود را تایید کردند 7- پیدا کردن مسیر در آن فضای غبار آلود و در نهایت اینکه امروز هرکسی از امام و نظام فاصله بگیرد از سوی مردم مطرود می شود.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع شورای هماهنگی تبلیغات در هفته ی گذشته اشاره کرد و گفت : رهبر معظم در بخشی که مربوط به دشمنان خارجی می شد گفت : آن ها از اول انقلاب در حال شبهه افکنی و دشمنی بودند چون هدفشان این است که به مردم بگویند شما نمی توانید روی پای خود بایستید و می بایست به ما تکیه کنید. وظیفه ما این است که پاسخ دشمنان را بدهیم و شبه زدایی کنیم. ایشان در ادامه افزود : امروزه با 2 دسته از مخالفین مواجهیم ، دسته اول آن هایی که در منصب و مقامند و با نظام همراه اما تا از مقام کنار میروند مخالف نظام شده و روی بر میگردانند. دسته دوم آن هایی هستند که امروز در پست و مقام هستند و فساد مالی ، راند خواری و حقوق نجومی دارند و نقش مخالف را بازی میکنند، اینها با عملکرد خود مردم را از انقلاب بیزار می کنند.

مشایخ در پایان سخنان خود در مورد سیستم جمع آوری زباله در شهرستان گفت : تفکیک زباله در مبدا و آموزش شهروندان کار مبارکی است. جمع آوری زباله توسط روستا ها و دهیاری ها و ادارات باید استمرار پیدا کند و همه باید همراهی کنند. کارخانه زباله سوز که از برکات سفر رهبری بود ، امید است به زودی به بهره برداری برسد.