• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/01

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 01/04/96 در ادامه ی بحث استکبارستیزی به بررسی نتایج و پیامد های استکبار ستیزی پرداخت و گفت: اگر در کشور استکبار ستیزی داشته باشیم به عزت و کمال می رسیم و اگر نداشته باشیم به ذلت می رسیم.

حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم هفته ی قوه ی قضاییه را گرامی داشته و گفت: این قوه از ارکان اصلی کشور است و وظیفه ی آن دفاع شجاعانه از عدالت است. برخورد این قوه با ظالمین و متجاوزین باید مقتدرانه باشد تا امنیت افزایش یابد. قوه قضاییه و همه ی قضات می بایست انقلابی باشند یعنی قاطعانه و عادلانه عمل کنند و بیش از همه دغدغه ی اجرای احکام را داشته باشند.

امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در بخش بعدی سخنان خود اول تیر سالروز تبلیغ را گرامی داشته و گفت: دشمن با تبلیغ و تحریف می تواند ذهن ها را مشوش کند و به ما لطمه بزند. در جمهوری اسلامی تنها یک سازمان وظیفه ی تبلیغ را ندارند بلکه همه ی مردم با نوع پوشش خود و رعایت نظم و قانون و درست کار کردن میتوانند مبلغ باشند.

حجت الاسلام مشایخ در فراز بعدی سخنان خود روز اصناف راگرامی داشته و گفت: بیش از 40 صنف داریم و وجه مشترک همه ی آن ها خدمت رسانی به مردم است . بازار در معیشت مردم نقش مهمی دارد و باید سعی کنند نیاز مردم را برطرف کنند. بزرگترین سرمایه برای بازاریان اعتماد مردم است.

امام جمعه ی نوشهر در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات رهبر در هفته ی گذشته اشاره کرد و گفت: تکیه ی سخنان آقا بر روی عزت ، استحکام نظام و معیشت مردم و مقابله با توطئه های روانی دشمن بود. دشمن می خواهد با جنگ روانی امید را از مردم بگیرد و جامعه را بهم بریزد. آقا در ادامه به نمایندگان فرمود : باید به قشر ضعیف و متوسط جامعه توجه گردد و سفارش کردند که از اشرافی گری حذر کنید که بلای بزرگی است.

حجت الاسلام مشایخ در بخش پایانی سخنان خود در خصوص جهاد گشاورزی گفت: ما از کشاورزان و جهاد کشاورزی و همه ی کسانی که به کشاورزی کمک می کنند تشکر می کنیم ، هرقدر به آن ها کمک شود کم است چون استقلال واقعی کشور وابسته به آن است. قبل از انقلاب محصولات کشاورزی 33 روز کشور را تامین می کرد اما امروزه بیش از 90 درصد تولیدات در داخل کشور است ، مانند گندم که به مرز خودکفایی رسیده است و تولید شکر و دانه های روغنی افزایش یافته است ، ان شاالله در همه ی این ها به خودکفایی برسیم.