• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 96/07/07

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 7/7/94 در ادامه ی بررسی ادله پیدایش واقعه ی عاشورا گفت : یکی از دلایل وقوع این حادثه افول غیرت دینی در آن زمان بود. ایشان در ادامه گفت : امر به معروف جلوه ای از غیرت دینی است و اولین قدم آن عملی است. ایشان در ادامه درباره ی شیوه امر به معروف گفت : باید برای ریشه کن کردن منکر به ریشه ها توجه کرد، مثلا در پوشش بد باید دید چرا تولید یا وارد می شود ، بعد دید چرادر بازار به فروش می رسد ، سپس باید فرهنگ سازی کرد. در فرهنگ سازی باید 26 دستگاه ورود کنند و می بایست به تدریج انجام گیرد و بعد از آن تذکر رسانی انجام گیرد.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم روز اتش نشانی و ایمنی را گرامی داشته و گفت : شهرداری ها باید توجه بیشتری به ساختمان های چند طبقه و خیابان ها در امر حمل و نقل تجهیزات آتش نشانی در مواقع ضروری داشته باشند.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه ، تشییع پیکر شهید حججی در هفته ی گذشته را در 4 شهر ایران یاد آور شد و گفت : هدف داعش از پخش صحنه های شکنجه و شهادت این شهید بزرگوار ایجاد رعب و وحشت بوده ، اما در نهایت باعث ایجاد موجی شد که بر علیه شان تمام گشت. مقام معظم رهبری دلیل ایجاد این موج را در 4 چیز خواند : 1- اخلاص 2- نیت پاک 3- حرکت به موقع  و 4- نیاز جامعه به این گونه شهادت. مشایخ در ادامه افزود : شهید حججی نمونه ای از شهدای کربلا در عصر حاضر است و او در وصیت نامه خود نوشت یقین دارم رهبر انقلاب نماینده امام زمان (عج) است.

حجت الاسلام مشایخ در پایان سخنان خود به بررسی دسیسه ی جدید آمریکا و صهیونیست ها پرداخت و گفت : حال که داعش در آستانه ی نابودی است دشمن به دنبال ایجاد آشوب جدید تحت عنوان ایجاد دولت کردی عراق است. دشمن همیشه به دنبال ایجاد نا امنی در منطقه است و نمی گزارد خاور میانه در آرامش باشد.