• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی مخترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 27/11/96 فرا رسیدن فاطمیه دوم و شهادت حضرت زهرا (س) را تسلیت گفته و 3 درسی را که میتوانیم از زندگی ایشان بیاموزیم را چنین برشمرد : 1- عصمت حضرت زهرا (س) که او نه تنها واجبی را ترک نکرده بلکه عمل مستحبی را نیز ترک نکرد . 2- ایشان الگوی ولایت مداری و اطاعت پذیری از ولی الله است. 3- حضرت زهرا بانوی نمونه اسلام است. از دوران کودکی تا مادری ایشان به عنوان یک انسان کامل الگویی برای تمام مردم است.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم روز اول اسفند ، حمله ی جنگنده ی صدام ملعون به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1364 که 40 نفر از یاران انقلاب در آن به شهادت رسیدند را یادآوری کرد . گفت : در راس این بزرگان شهید حجت الاسلام شیخ فضل الله محلاتی بوده که این روز به نام روز روحانیت و دفاع مقدس نام گرفت.

امام جمعه ی نوشهر در ادامه 25 بهمن سالروز ارِائه حکم ارتداد سلمان رشدی نویسنده کتاب  آیات شیطانی توسط امام (ره) را یادآور شد و گفت: انتشار این کتاب توسط موسسه انجمن سلطنتی انگلیس که وابسته به رژیم صهیونیستی بود چاپ شد و هدفش ترویج اسلام هراسی بوده. در سال 1357 که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید ، مارگارت تاچر نخست وزیر وقت انگلیس گفت: ما از شوروی و ایدئولوژی کمونیست آن ها نمی ترسیم  و هراسی نداریم اما از حضور فرهنگ اسلامی انقلاب ایران نگرانیم و بیداری اسلامی که از ایران شروع شده است منافع ما را به خطر می اندازد. این امر سبب شروع اسلام هراسی و اسلام ستیزی در دنیا بود و تا به امروز با تدابیر شدید امنیتی و بودجه ی انگلیس و آمریکا از این فرد نگه داری می شود.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تشکر کرد و گفت : این راهپیمایی چندین پیام داشت : مردم با این راهپیمایی احترام خود به سخنان رهبرشان را نشان دادند. مردم پاسخ یاوه گویی های ترامپ و آمریکا را دادند.این راهپیمایی زنده و پویا بودن انقلاب را نشان داد و همچنین اتحاد و انسجام مردم را به رخ کشید.

امام جمعه ی نوشهر در بخش پایانی سخنان خود گفت : خطر نفوذی ها و جاسوس ها را بسیار جدی بگیرید. دشمن با ابزار های مختلف قصد تخریب ما را دارد. دستگیری این گروه اخیر که به عنوان یک شبکه زیست محیطی و یک ان جی او وارد شدند نشان دهنده ی این است که نفوذی ها تحت همین تشکل ها مانند ورزش ، مطبوعات ، ورود کالا و کار های فرهنگی وارد می شوند.