• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه خطبه های نماز جمعه

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 20/11/96 ضمن سفارش به تقوا ، اتمام فاطمیه اول را یاد آور شد و گفت: از فصل های مهم زندگی حضرت ، زندگی سیاسی ایشان به خصوص در دو و سه ماه آخر عمر گرامیشان که در حمایت از ولایت می باشد بود. و بهترین درس ما از حضرت فاطمه زهرا (س) درس حمایت از ولایت است و ایشان در این راه چندین کار کرد. مشایخ در ادامه این کارها را چنین برشمرد : استدلال به فرمایشات پیغمبر (ص) در خطبه ی غدیر  – تبلیغ چهره به چهره و بصیرت افزایی ایراد خطبه ی تاثیر گذار در مسجد وصیت های ایشان که جنبه ی سیاسی داشته است. ایشان در نهایت جان خود را در راه ولایت داد. مردم زمانه نیز در حمایت از ولایت بیشا از 300 هزار شهید تقدیم کردند ، که 7 هزار شهید از بانوان بودند و این نشان دهنده ی تبعیت مردم از راه حضرت زهرا (س) است.

امام جمعه ی نوشهر در آغاز خطبه ی دوم ضمن تبریک دهه ی فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: انقلاب ما ریشه در ولایت فقیه دارد. حجت الاسلام مشایخ در ادامه به سخنان رهبر معظم اشاره کرد و گفت : دشمن در حال کمین کردن و آماده ی تهاجم است. رئیس جمهور آمریکا ، ترامپ به مردم ایران توهین و اهانت کرده است. مردم می خواهند جواب این یاوه گویی را بدهند قطعا راهپیمایی 22 بهمن امسال گرم و تماشایی خواهد بود. امام جمعه ی نوشهر همچنین افزود : امید است این راهپیمایی در شهرمان نیز تماشایی و فوق العاده و بهتر و بیشتر از سال های گذشته همراه با حضور گرم مردم باشد.

حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی یادآوری سخنان رهبر معظم گفت: در رعایت عدالت اجتماعی و برداشتن فاصله ی اجاماعی کم کاری شده است. راه مقابله با این مشکل ، مبارزه و برخورد با کسانی است که از فساد سود می برند. حکومت حضرت علی (ع) نیز در مبارزه با فساد گذشت ، ما نیز میبایست این راه را ادامه دهیم. ایشان در ادامه افزود : آمریکا میخواست مقاومت در منطقه شکست بخورد اما موفق نشد . ایران خواست و توانست.

امام جمعه ی نوشهر در فراز پایانی سخنان خود دستاورد های شش گانه انقلاب اسلامی را چنین برشمرد : 1- امنیت   2- استقلال  3- مردم سالاری دینی  4- آزادی به معنای واقعی  5- عدالت  6- پیشرفت علم و فناوری  . ایشان همچنین 4 مشکل اساسی قبل از انقلاب را چنین برشمرد : 1- عقب ماندگی کشور  2- وابستگی به بیگانه  3- فساد در کشور  4- حقارت .