• ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

  ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم

 • نماز جمعه ، عامل وحدت

  نماز جمعه ، عامل وحدت

 • جنگ امروز جنگ اراده هاست

  جنگ امروز جنگ اراده هاست

خطبه اول:

وی در ادامه شرح دعای عرفه درباره عهد و پیمان بنگان با خدا صحبت کردند و گفتند در عالم الست با خدا پیمان بستیم که از او اطاعت کنیم و سرپیچی نکنیم ولی متأسفانه به تعبیر امام حسین (ع) خلف وعده کرده ایم.

محور های خطبه دوم:

آیت الله مشایخ در خطبه ی دوم ضمن تبریک عید نوروز گفتند 29 اسفند ماه روز ملی شدن صنعت نفت است، رهبر فرمودند:  کاری کنید تا اتکای بودجه ی کشور به نفت قطع شود. همچنین این روز ، روز حمله ی آمریکا به کشور عراق است.به فرمایش رهبری : چون خاورمیانه منطقه ی ثروتمندی است طمع بلعیدن آن استعمارگران را آرام نمیگذارد لذا نقشه ها دارند و اساس نقشه های آنان 2 چیز است:

1- ایجاد اختلاف              2- نفوذ

نوروز و خدمات رسانی:

از دغدغه های ایام نوروز تلفات و تصادفات است، در همین چهارشنبه سوری امسال 4 نفر کشته و جمع زیادی آسیب دیده و قطع عضو داشتیم . رعایت قوانین رانندگی و شرعی بر همه لازم است. دولت باید سهمی برای تقویت دستگاه های شهرستانی مثل نوشهر که در طریق الرضا(ع) قرار دارد لحاظ کند.

بازار ضمن رعایت انصاف باید نظارت شود ، در غرب مازندران به دلیل نبود سردخانه در هفته دوم عید اجناسی مثل گوجه فرنگی و میوه جات هم نایاب می شود و هم گران، باید در این رابطه فکری شود.

نوروز و دستگاه های فرهنگی:

دستگاه های فرهنگی مثل سازمان تبلیغات ، ارشاد ، اداره گردشگری ، شهرداری و شورا ها باید کار های فرهنگی و تبلیغاتی توجه کنند ، باید منطقه در مسافر ها اثر گذار باشد نه اثر پذیر.

سال 95 سال فاطمی است و باید فرهنگ فاطمی را ترویج کنیم.

حوادث شیرین سال 94

 • با شعار همدلی و هم زبانی انتخابات هفتم اسفند با مشارکت حد اکثری 62% اکنون نوبت ذولت و منتخبین است که پاسخ خوب بدهند و برای اشتغال ، معیشت و رکود فکر کنند.

2- سفر مقام معظم رهبری به نوشهر که هر سه سال یکبار برای جشن سردوشی دانشجویان اتفاق می افتد.

3- دستگیری مأمورین آمریکایی در یکی از جزائر خلیج فارس.

حوادث تلخ سال 94 :

 • حادثه ی منا و قربانی شدن هفت هزار حاجی از حوادث تلخ بود و متأسفانه عربستان تا کنون حاضر به عذرخواهی نشد.

 • فقدان چند یار مجاهد انقلابی شاخص مثل مرحوم آیت الله خزعلی ، آیت الله واعظ طبسی ، شهید حسین همدانی و علمدار هنر انقلاب فرج الله سلحشور از حوادث تلخ سال 94 است. خداوند روح این عزیزان را قرین رحمت فرماید.