• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه محور های خطبه نماز جمعه مورخ 95/06/12

احساس ولنگاری در مسائل فرهنگی

امام جمعه ی نوشهر در خطبه های نماز جمعه 95/06/12 گفت : اینکه وزیر محترم بگوید دغدغه ی رهبر نسبت به مسائل فرهنگی درست است ، درد را درمان نمی کند. باید تقوا و عمل و طرح و برنامه داشته باشند. معروف است که 24 دستپاه در کشور مسئولیت فرهنگی دارند. آیا همه ی اینها ورود دارند؟ مثلا وزارت ورزش و جوانان برای کار های فرهنگی جوانان چه برنامه ای دارد؟ یا وزارت ارتباطات نسبت به فضای مجازی و ماهواره چه گرهی را باز کرد؟ غیر از زیاد کردن پهنای باند. آقا فرمود چرا باید فیلمی تولید کرد که تیشه بر ریشه ایمان جوانان بزند؟

گفتمان سازی ، مطالبه ی دیگر رهبر

حجت الاسلام مشایخ در بخش دیگر گفتند بعضی از رفتار ها باید به گفتمان و فرهنگ تبدیل شود. این مطلب ربطی به این دولت یا آن دولت ندارد ، نباید یک طرفه باشد ، یعنی تنها رهبر انقلاب بگوید و تمام شود در اینصورت مسئله لوث می شود. باید همه بگویند و اقدام کنند. همانطور که جنگ گفتمان همه بود و اقدام می شد.

امروز اقتصاد مقاومتی ، مبارزه با اشرافی گری ، با حقوق های نجومی باید به گفتمان تبدیل شود. مرحوم آیت الله بهشتی فرمودند عوامل مهم سقوط رژیم شاه فساد نظام اداری بود، ما امروز باید یک نظام اداری سالم داشته باشیم ، باید دولت به مطالبات رهبری و ملت توجه کند.

ازدواج آسان از مطالبات رهبری

امام جمعه نوشهر در بخش دیگر خطبه ها به مناسبت روز اول ذی حجه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) روز پیوند گفتند: بارها رهبر انقلاب درباره ی ازدواج آسان صحبت کردند. ایشان فرمودند تشریفات ، اسراف و مسائل غیرضروری را کنار بگذارید. راجع به جهیزیه فرمود عزت دختر به اخلاق و شخصیت اوست نه به جهیزیه او .راجع به مهریه فرمود پیامبر اسلام که خود مشرَع مهریه است دختر خود را با یک مهریه ناچیز شوهر داد و سنت جاهلی مهریه ها را از بین برد.