• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه ی خطبه های نماز جمعه مورخ 95/07/02 توسط حجت الاسلام مشایخ امام جمعه محترم شهرستان نوشهر

مهم ترین شاخصه های دفاع مقدس عاشورایی بودن ولی امر مسلمین و فرماندهی کل قوا بود

در دفاع مقدس صدام در ساز و برگ نظامی و سیستم اطلاعاتی بر ما برتری داشت حتی تمام نیرو های خارجی با او بودند ولی برتری ما معنویت بود ، عاشورایی بودن بود ، یعنی پیروزی خون بر شمشیر بود.

در نظام ولائی پیوند رهبر با مردم عاطفی است و لذا با خروش امام خمینی (ره) سیل عظیم جمعیت به جبهه ها رفت.

در نظام ولائی امام فقط خیر و عزت مردم و نظام را می خواهد و برای خود چیزی نمی خواهد ولی در نظام طاغوتی شاه همه چیز را فدای بقای خود می کند نمونه اش امروز در عربستان آل سعود اسلام را و مردم را فدای خود می کند.عربستان شاخ آمریکا شده است و این شاخ عصای دست آمریکا در منطقه است.

پاسخ رهبر به بعضی از غلط پردازی ها

رهبر معظم انقلاب فرمود : هیچ عاقلی توان دفاعی خود را کنار نمی گذارد . پیشرفت ژاپن و آلمان با سخت کوشی ، برنامه ریزی و تلاش عالمانه بود. در جنگ جهانی امکانات نظامی آنها را نابود کردند و اجازه ی سازماندهی مجدد را به آنها ندادند.

رهبر معظم همچنین فرمود رفع تهدید نظامی ایران نه با برجام بوده و نه با مداکره با آمریکا ، بلکه با اقتدار نظامی کشور بود. استحکام کشور با ایمان ، معنویت و با بی اعتمادی به دشمن است و این باید گسترش یابد.

آموزش و پرورش باید ایمان نسل آینده را تقویت کند . ایمان کنار تشکیلات مثل سپاه و ارتش و همچنین ابزار سخت باعث تقویت حصار امنیت کشور است.