• در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

    در جنگ اقتصادی مردم نباید سرباز و ابزار دشمن شوند

  • الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

    الگوی نظام اسلامی حکومت علی (ع) است

  • خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

    خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 26/5/97

خلاصه ی خطبه های نماز جمعه مورخ 96/04/16

حجت الاسلام مشایخ امام جمعه ی محترم شهرستان نوشهر در آغاز خطبه های نماز جمعه مورخ 16/04/96 پس از سفارش نمازگزاران به تقوا و دوری از گناه گفتند : دشمن می خواهد شما را از دین و امام جدا کند ، اما شما باید در برابر این توطئه ها و مشکلاتی که ایجاد می کنند صبر پیشه کنید.
حجت الاسلام مشایخ در ادامه ی بررسی دولت کریمه در پی سخنان هفته ها ی پیشین گفتند : حکومت کریمه به حکومت امام معصوم اتلاق می شود ، جمهوری اسلامی به عنوان دولتی که سمت و سویش به سوی حکومت امام زمان (عج) است نمادی از نظام مقدس امام زمان (عج) است. دولت کریمه نظامی برتر با مدیریت برتر است و همه ی مردم در دولت کریمه در برابر قانون مساوی هستند. امروزه نیز در جمهوری اسلامی تلاش بر این است تا عدالت به مساوات باشد.
در دولت کریمه امام زمان (عج) استکبار ، استضعاف و استبداد که از آثار حکومت طاغوت است برچیده می شود و امتیازات نژادی ، طبقاتی و صنفی ملغی است.
حجت الاسلام مشایخ در ادامه سخنان خود افزودند : کشور های غربی در استعمار کشور های ضعیف در گذشته یک جور عمل می کردند و امروز جور دیگر . برای مثال در گذشته با قدرت نظامی کشور های ضعیف را اشغال می کردند و امروز جور دیگر اشغال می کنند مثلا امروز در منطقه با ایران هراسی و اسلام هراسی کشور های منطقه را می ترسانند و می گویند از ما اسلحه بخرید تا در امنیت باشید اما در اصل هدفشان غارت نفت و سرمایه های منطقه است.
حجت الاسلام مشایخ در آغاز خطبه ی دوم نمازگزان و مردم را به صرفه جویی در مصرف آب و برق سفارش کرده و گفتند : اگر هر فرد اندکی صرفه جویی کند بخش بزرگی از مشکلات کم آبی و کمبود برق کشور حل خواهد شد.
حجت الاسلام مشایخ 16 تیر روز مالیات را گرامی داشته و گفتند : مالیات از نکات اصلی اقتصاد مقاومتی است ، مالیات حق عمومی است و نپرداختن آن ، نپرداختن حق جامعه است و حرام می باشد و فرهنگ مالیات دادن باید فراگیر شود.
حجت الاسلام مشایخ در پی هفته ی عفاف و حجاب گفتند : اگر سطح عفاف و حجاب در جامعه پایین آمده یعنی حیاء بانوان و غیرت مردان در آن جامعه کم شده است. بی حجابی باعث سلب آرامش فروپاشی خانواده ها و باعث افزایش طلاق و نزاع خانوادگی می شود.
حجت الاسلام مشایخ در فراز پایانی سخنان خود اشاره ای به همایش منافقین در فرانسه داشته و گفتند : در هفته ی گذشته مافقین در فرانسه همایش سالانه ی خود را با حمایت مالی آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشور های مرتجعمنطقه تشکیل دادند و به دلیل نداشتن مستمعین از افرادی که حتی تبعه ی ایران نبوده و زبان فارسی صحبت نمی کردند استفاده کردند. مهمان های آنها مثل ترکی فیصل رئیس سازمان اطلاعات عربستان و از این قبیل افرادی که دشمنی و کینه با جمهوری اسلامی دارند بوده و مریم رجوی در این همایش گفت : در فتنه ی 88 ما نقش داشتیم و شعار رأی ما چه شد به شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه تبدیل شد. اینها همیشه در صددند عداوت و کینه ی خود را نسبت به اسلام و ولایت اظهار کنند ما باید بیدار باشیم و دشمنان خود را بشناسیم.